Linda Hurdová: Stavíme most mezi studenty a zaměstnavateli - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Linda Hurdová: Stavíme most mezi studenty a zaměstnavateli

,

Ředitelka obecně prospěšné společnosti Nadání a dovednosti, která vznikla před sedmi lety s jasným cílem – pomáhat studujícím dětem z dětských domovů a předávat jim dovednosti, které v domově ani ve škole nezískali. 

K tomu má Linda pod patronátem projekt Rozhled, který zapojeným studentům pomáhá nasměrovat kariéru správným směrem. Má podobu čtyřměsíčního mentoringového programu zaměřeného na rozvoj nadání a dovedností, správnou volbu budoucího zaměstnání a také následného osamostatnění a uplatnění se na trhu práce.

Na otázku Co dětem v dětských domovech chybí nejvíce odpovídá Linda Hurdová jednoznačně: „Sny, motivace a především sebevědomí. Děti se často podceňují, mnohdy právě proto, že se sžívají se skutečností, že byly odloženy. Nevěří, že právě oni by mohly něco dokázat,“ říká a moc dobře si uvědomuje, jak velkou překážkou to pro děti je. Právě v rámci projektu Rozhled se ale překážku snaží odstranit, a proto se hned v první části programu studenti se svými mentory věnují hledání vlastních silných stránek a objevování talentů. „Našim cílem je dětem vštípit důležitost budování vlastní značky a posilování víry v sebe samotné a ve své sny, protože právě to je cesta k úspěchu,“ uzavírá Linda.

Linda Hurdová: Stavíme most mezi studenty a zaměstnavateli
5 (100%) 2 hlasování
Diskuze