Odpovědnost jako součást firemní kultury

11. prosince 2017, 17:00 - red
11. prosince 2017, 17:00

Zaměstnanci si odpovědného chování svého zaměstnavatele cení a zvyšuje to jejich loajalitu.

Společenská odpovědnost firmy v sobě často spojuje řadu smysluplných aspektů. Určitě mezi ně patří například partnerství s neziskovými organizacemi či finanční podpora charitativních projektů, tedy aktivity, kdy firma podporuje komunitu, ve které působí a podniká, a to nad rámec povinností vyplývajících ze zákona. A právě tímto způsobem se dlouhodobě snaží naplňovat svou společenskou odpovědnost i ING Bank, která své zaměstnance v průběhu celého roku systematicky zapojuje do charitativních i společensky prospěšných činností.

„Společensky odpovědné chování podniku má o to větší smysl, pokud se jej podaří vtělit přímo do hodnot firemní kultury. Zaměstnanci si pak takového chování svého zaměstnavatele cení a zvyšuje to jejich loajalitu. Zkrátka jim potom celková náplň jejich práce přináší určitou přidanou hodnotu a větší smysl,“ říká Veronika Němcová, ředitelka korporátní komunikace a CSR v ING Bank.

Banka například v rámci ING Bank fondu Nadace Terezy Maxové dětem, který byl založen v roce 2005, organizuje řadu akcí, jejichž výtěžek slouží především na podporu vzdělávání a rozvoje talentu dětí v náhradní rodinné péči nebo v dětských domovech. Jedním z konkrétních příkladů je charitativní snídaně, na kterou zaměstnanci ING Bank připravují různé pokrmy dle vlastní volby a ty nabízejí ke koupi svým kolegům. Peníze, které zaměstnanci v rámci charitativních snídaní vyberou, pak ING Bank zdvojnásobí. Celkový výtěžek z akce jde posléze na podporu konkrétního dítěte nebo rodiny.

Kromě kreativních činností se zaměstnanci ING Bank každoročně aktivně zapojují do sportovních akcí, jako je Do práce na kole či Teribear hýbe Prahou. Při druhé z těchto akcí pracovníci banky zvládli za deset dní naběhat a nachodit téměř dva tisíce kilometrů, což vyneslo takřka 98 tisíc korun na pomoc znevýhodněným dětem.

A činní jsou i v oblasti odborného dobrovolnictví. Úspěšný je například projekt Bankéři jdou do škol, který zastřešuje Česká bankovní asociace, nebo Hravý finančník, který zábavnou formou podporuje finanční gramotnost dětí ve vybraných školách a dětských domovech po celé České republice.


O společenské odpovědnosti firem dále čtěte:

Nejodpovědnější firmy roku 2017

Pro 61 procent Čechů je zásadní, zda se firma chová odpovědněKomentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Studentům se daňové přiznání vyplatí
Jak, kdy a kam zaplatit daň z příjmu
Půjčka na Bitcoin? Šílenství
Byty se v průměru nabízejí za 2,78 mil. Kč. Loni to bylo o 400 000 korun méně
Dejte si pozor na 8 špatných důchodových rozhodnutí
Auta
Land Rover Defender Works V8 je zážitek, na který se…
Pohnuté osudy automobilek východního bloku: Přežilo jich jen pár
Také Audi bude mít svou „X6“. Q8 se představí v červnu a dočká se verze RS
Test pneumatik 225/45 R17: Jak si vedou celoroční? Vyloženě špatně ne
Lamborghini Urus je nejrychlejší SUV na českém trhu. A jedno z nejdražších
Technologie
Studentům se daňové přiznání vyplatí
Windows 10 Insider Preview build 17123: Fotky si tykají s HEIFem
144Hz herní LCD s rozlišením 4K vyjdou až v Q3 2018, 200Hz modely jsou též zpožděné
Cnews FM: Nutí nás násilí ve hrách vraždit v realitě? [podcast]
Ryzeny 2000 se objevují v obchodech, uniklé parametry potvrzeny. Už víme i den vydání
Hry pro příležitostné hráče