Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

Golf, ilustrační foto
Golf, ilustrační foto
Autor: PNM International

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

02. prosince, 08:00 - PNM International
Golf, ilustrační foto
Golf, ilustrační foto
Autor: PNM International
Komerční sdělení
02. prosince, 08:00

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici a od golfu, hraného v historii jsme dodnes udělali opravdu velký krok. Víte, z čeho byly vyrobeny první míčky, jaká je nejdelší jamka na světě nebo to, že se golf hrál dokonce i na Měsíci?

Rekordní počet odpalů

Pokud hrajete golf, tak si můžete spočítat průměrný odpal míčků za jednu hodinu hry. Toto číslo se pohybuje okolo 100 míčků. Rekordmanem v odpalu míčků je však Nigel Mangan z Ameriky. Ten dokázal za hodinu odpálit 840 míčků. Za půl dne nepřetržitého odpalování se dostal až k číslu, které se blížilo k 8000 míčků.

Největší počet odpalujících golfistů

Kromě toho, že je Španělsko oblíbenou destinací pro dovolenou, stalo se také významným místem pro hru golfu. V jeden den se zde na golfovém hřišti sešlo téměř 2000 golfových nadšenců. Ti se rozmístili po hřišti se svým golfovým vybavením, počkali na zaznění sirény a na třetí zahoukání odpálili společně míček.

Lekce pro skupinu

Pro vyzkoušení golfu stačí, když si zarezervujete lekci v nejbližším golfovém klubu. Většinou lekce probíhají pro jednotlivce, případně pro pár nebo skupinu například 6 až 10 lidí. Čínský trenér Lianwei však na jedné lekci trénoval 632 golfistů. Nakonec lekce opět všichni hromadně odpálili míček.

Nejvýše postavené golfové hřiště

Jste-li milovníky golfu, neváhejte, sbalte si své golfové hole s příslušenstvím a vydejte se na nejvýše položené hřiště na světě. To se nachází v Peru, v nadmořské výšce 4370 metrů nad mořem. Přitom v Česku je nejvýše položeným hřištěm Golf Teplice – Cínovec. To se nachází ve výšce 870 metrů nad mořem.

Golf na Měsíci

Jen málokterý sport se může pochlubit prvenstvím, že se hrál na Měsíci. První golfový úder se zde odehrál v roce 1971, a to astronautem Alanem Shepardem z posádky Apolla 14. Skafandr mu bohužel více úderů nebo delší hru neumožnil.

Materiál prvních míčků

Větš