Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

, PNM International,
Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli
Zdroj: PNM International

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici a od golfu, hraného v historii jsme dodnes udělali opravdu velký krok. Víte, z čeho byly vyrobeny první míčky, jaká je nejdelší jamka na světě nebo to, že se golf hrál dokonce i na Měsíci?

Rekordní počet odpalů

Pokud hrajete golf, tak si můžete spočítat průměrný odpal míčků za jednu hodinu hry. Toto číslo se pohybuje okolo 100 míčků. Rekordmanem v odpalu míčků je však Nigel Mangan z Ameriky. Ten dokázal za hodinu odpálit 840 míčků. Za půl dne nepřetržitého odpalování se dostal až k číslu, které se blížilo k 8000 míčků.

Největší počet odpalujících golfistů

Kromě toho, že je Španělsko oblíbenou destinací pro dovolenou, stalo se také významným místem pro hru golfu. V jeden den se zde na golfovém hřišti sešlo téměř 2000 golfových nadšenců. Ti se rozmístili po hřišti se svým golfovým vybavením, počkali na zaznění sirény a na třetí zahoukání odpálili společně míček.

Lekce pro skupinu

Pro vyzkoušení golfu stačí, když si zarezervujete lekci v nejbližším golfovém klubu. Většinou lekce probíhají pro jednotlivce, případně pro pár nebo skupinu například 6 až 10 lidí. Čínský trenér Lianwei však na jedné lekci trénoval 632 golfistů. Nakonec lekce opět všichni hromadně odpálili míček.

Nejvýše postavené golfové hřiště

Jste-li milovníky golfu, neváhejte, sbalte si své golfové hole s příslušenstvím a vydejte se na nejvýše položené hřiště na světě. To se nachází v Peru, v nadmořské výšce 4370 metrů nad mořem. Přitom v Česku je nejvýše položeným hřištěm Golf Teplice – Cínovec. To se nachází ve výšce 870 metrů nad mořem.

Golf na Měsíci

Jen málokterý sport se může pochlubit prvenstvím, že se hrál na Měsíci. První golfový úder se zde odehrál v roce 1971, a to astronautem Alanem Shepardem z posádky Apolla 14. Skafandr mu bohužel více úderů nebo delší hru neumožnil.

Materiál prvních míčků

Většinu z nás překvapí materiál prvních golfových míčků. Ty byly vyrobeny ze dřeva. Až v 17. století se začali vyrábět z tenké kůže a plnit peřím. O století později byly narazeny míčky ze stromů Gutta.

Šokující jamky na první odpal

Snem každého golfisty je trefit jamku na první odpal. Tento výjimečný kousek se podařil dokonce pětiletému dítěti jménem Cosby Orr. Ten drží rekord už od roku 1975. Nejdelší „hole in one“ patří Robertu Miterovi, který trefil míček do jamky na 408 metrů, a to v roce 1965.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze