Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Průmysl není jen továrna s komínem

Proběhla konference k tématu podpora kulturních a kreativních průmyslů.

Potřebujete pro své plány peníze skutečně rychle? Rychlá půjčka to umí

Rychlá půjčka bývá obvykle spojována spíše s mini úvěry na pár dnů, které sjednáte online…

Vychází druhý díl sběratelské lahůdky Kronika první republiky 1919

Na půdě České národní banky byla slavnostně představena Kronika první republiky, díl 1919…

 Zahradní domek, ilustrační foto
Zahradní domek, ilustrační foto
Autor: Delta Svratka

Zahradní domky dají vaší zahradě nový rozměr

18. února, 13:59 - Delta Svratka
 Zahradní domek, ilustrační foto
Zahradní domek, ilustrační foto
Autor: Delta Svratka
Komerční sdělení
18. února, 13:59

Na konci zimy opět plánujeme zahradní práce. Avšak zahrada bez místa na relaxaci není nejspíš pro nikoho tou skutečně vysněnou. Relaxační zónu do zahrady vnáší zahradní domky.

Ze zahrádky na nějakou tu zeleninku v zahrádkářské kolonii udělá zahradní domek místo, kde se lze rekreovat. Co na tom, že většinou prací. Zahradní domky mění tradiční zahradnické galeje spočívající v rytí, pletí a následném zpracovávání našich výpěstků na odpočinek.

Dřevěné domky, které vyrábí Delta Svratka, nezkazí vzhled žádné zahrádky

Zahradní dřevěný domek od Delta Svratka uspokojí ty, kdo hledají tradiční design domečků, ale i každého, kdo chce k moderní zahradě rovněž moderní zahradní domek. Takovými jsou například Ueli. Jde o domky o velikosti 10 až 21 metrů čtverečních s rovnou, pouze mírně skloněnou střechou. Domek oplášťují vodorovně osazené pohledové smrkové palubky. Zakoupit si lze variantu bez lazury a nátěru, nebo si vybrat z velké škály oblíbených lazur: pinie, tykev, ořech, višeň, kaštan, gabon, tmavý ořech, jedlová zeleň Greyhound 1060 nebo Greynhoud 1080. Zejména tyto dva poslední odstíny jsou ideální pro moderní zahrady a jako součást moderních domů. Chatku lze totiž využít i výhradně jako zahradní domek na nářadí.

Klasické zahradní domky pro tradiční české zahrádky

Zkrátka nepřijdou ani ti, kdo touží po klasickém designu zahradní chatky nebo domku na nářadí s lomenou střechou. Oblíbeným modelem je například chatka Zita Eko. Již v základu obsahuje tato chatka i boční přístavek, který slouží jako samostatná část k uskladnění potřebného zahradního náčiní. Využít jej lze ale i pro vybudování toalety. Ideální je chatku rozšířit ještě z druhé strany o přístřešek, který může být využíván jako zastřešená terasa s posezením, které je zde poměrně dobře chráněno před povětrnostními vlivy. Velikost zahradního domku je 14 až 23 metrů čtverečních.