Vybíráte vysokozdvižné vozíky? Prověřte si, jak je to s jejich servisem - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Vybíráte vysokozdvižné vozíky? Prověřte si, jak je to s jejich servisem

PNM International,
Vybíráte vysokozdvižné vozíky? Prověřte si, jak je to s jejich servisem
Zdroj: PNM International

Dobré zařízení nestačí. U manipulační techniky to platí rovněž. Důležitý je i kompletní servis kolem. A zdaleka nejde jen o to, zdali vám má kdo vysokozdvižný vozík opravit v případě poruchy. Důležitá je dostupnost servisů v okolí a rovněž další služby kolem.

Pro firmy používající manipulační techniku jsou tato zařízení pracovním nástrojem. Věnují se jinému core businessu a optimálně se údržbou a servisem manipulační techniky nechtějí vůbec zdržovat. Obvykle proto hledají více než jen běžný servis. I proto nabízí firma STILL servis vysokozdvižných vozíků též jako fullservis. Ten je kombinovaný s jakýmkoliv typem financování nákupu manipulační techniky.

Servis STILL je na míru každé firmě

Na manipulační techniku jsou kladeny vysoké nároky. Pracuje ve velice odlišných typech provozů. Od farmaceutických s extrémně čistým prostředím, až po prostředí s nezpevněnými blátivými povrchy. Proto musí STILL nabízet pro každého řešení šitá doslova na míru.

Servis VZV zdaleka neobnáší pouze výměnu oleje, kontrolu baterie u elektrických vozíků, či případné opravy závad. Nestačí mít ani prvotřídní vysokozdvižné vozíky. Pro její použití je důležité naplánovat rovněž vhodné regálové systémy, zapotřebí je vyškolit obsluhu manipulační techniky a rovněž zajistit takový servis, aby byla provozuschopná dle možností 365 dnů v roce. K tomu je nutné zajistit jednou ročně kompletní prohlídku stroje a dodržovat pravidelný plán údržby.

Více než jen klasický servis

Všechny tyto služby si mohou vlastníci manipulační techniky STILL objednat jako fullservisovou službu a neplýtvat svým časem, ani financemi. Snižují se personální náklady i ztráty, které způsobí prostoje při poruchách techniky. A na kvalitní servisní služby je STILL skutečně připraven.

STILL servisy podle manažera fullservisu

„Servisní síť STILL ČR pokrývá celou republiku. Jednotliví servisní technici mají k dispozici pojízdnou servisní dílnu, kde se nachází vše, co potřebují – především tedy nářadí a náhradní díly. V případě, že jim cokoliv chybí, tak jim vše snadno dodá každodenní závoz. Znamená to, že si elektronicky objednají chybějící náhradní díly, sklad jim je vyskladní a pošle jim tento náklad nočním rozvozem, který je doručí. Technici tak vyjíždějí připravení z domova a nemusí nikde dělat mezizastávku,“ říká o servisní síti Ing. Martina Rost, manažer Oddělení fullservisu, náhradních dílů, SAP a dalších aspektů servisních služeb ve společnosti STILL.

To však zdaleka není vše. „Hustota servisních techniků v jednotlivých regionech se liší podle nasazení manipulační techniky STILL. Celkem na svoje cesty každý den vyráží skoro 80 techniků. Kromě nich ale také existují samostatné dílny, z nichž ta centrální se nachází v Praze. Další dílny jsou zřízené u některých klientů, kteří si pořídili manipulační techniku se servisem. Technici tak nemusí nikam dlouho dojíždět a zaměřují většinu svého času na tyto konkrétní klienty,“ dodává na adresu servisní sítě STILL Ing. Martina Rost.

Standardní i inovativní servisní služby

Obecně je do servisních služeb zahrnuta celá řada služeb. Jde o optimalizaci flotil manipulační techniky (STILL neXXt fleet), diagnostiku závad, opravy, technické kontroly, údržbu pojištění strojů, školení, i tak speciální služby, jako je mobilní myčka VZV či desulfatace baterií. U této zajímavé služby je hodno se zastavit.

STILL umí vdechnout nový život olověným akumulátorům

Dlouhodobě STILL prosazuje přechod firem k ekologičtějšímu a bezúdržbovějšímu provozu elektrických VZV, tedy výměnu olověných akumulátorů za Li-Ion. Jejich pořizovací náklady jsou sice vyšší, avšak v konečném důsledku je jejich provoz ekonomičtější. Mají delší životnost, nevyžadují údržbu a jsou též ekologičtější. Avšak pořád řada elektrické manipulační techniky využívá olověné baterie.

Zásadním problémem olověných akumulátorů je, že podléhají tzv. sulfataci. Jde o hromadění síranu olovnatého, kvůli kterému dochází k znehodnocení až úplnému zničení olověné baterie. Ve STILL ale přišli s metodou, jak díky procesu desulfatace vrátit těmto bateriím nový život. Servis baterií ve STILL tak šetří finance firmám a podnikatelům, ale přispívá též k udržitelnému rozvoji. O což se STILL snaží i u dalších svých servisních služeb – například při provozu ekologické mobilní myčky VZV.