Unikátní online investiční galerie Portu Gallery upsala první historické vozidlo a připravuje další - Euro.cz

Přihlášení

Unikátní online investiční galerie Portu Gallery upsala první historické vozidlo a připravuje další

, Portu Gallery,
Unikátní online investiční galerie Portu Gallery upsala první historické vozidlo a připravuje další
Zdroj: Portu Gallery

Investice do unikátních sběratelských předmětů bývala doménou zejména bohatých. Portu Gallery však usiluje o demokratizaci investování a do sběratelských předmětů tak může nyní investovat každý, a to již od jedné koruny. První možností byl veterán Nash Healey Roadster z roku 1952. Cílovou částku 2,8 milionu korun se podařilo vybrat během tří týdnů.

Alternativní investice, jako je právě investice do sběratelských předmětů, by podle mnoha studií měla být součástí většiny investičních portfolií. A díky Portu Gallery může rozšířit svoje investiční portfolio doslova každý. Celý proces je jednoduchý a intuitivní. Investor se zaregistruje, vybere předmět, do kterého chce investovat a vloží libovolnou částku. V okamžiku, kdy se vybere cílová částka, každý z investorů obdrží investiční certifikát a jakmile přijde zajímavá nabídka na odkup, hlasují investoři online o odprodeji a následně si rozdělí zisk.

„Na rozdíl třeba od podílových fondů člověk na Portu Gallery neinvestuje kolektivně, ale naopak přesně ví, do čeho dává peníze. Investiční aktivum je hmatatelné, je vždy pojištěno a je o něj profesionálně postaráno tak, aby neztrácelo hodnotu,“ říká o Portu Gallery její šéf Radim Krejčí.

 Radim Krejčí, šéf Portu Gallery

První možností alternativní investice byl unikátní historický automobil Nash Healey Roadster z roku 1952. Těch se vyrobilo jen 150 kusů a dle odhadů se jich do současnosti zachovalo pouze 50. O investiční úpis byl velký zájem a cílová částka 2,8 milionu korun se vybrala ještě před oficiálním ukončením úpisu, které mělo proběhnout na konci září.

 Historický automobil Nash Healey Roadster

Pokud vás alternativní investice zajímají, tak se můžete těšit i na další zajímavé předměty. Hned 1. října spouští Portu Gallery úpis ikonického veterána Porsche 911 v úpravě R-Gruppe. Do konce roku by pak měly přijít i jiné alternativní investice. Například do uměleckých děl, historických houslí nebo dalších atraktivních veteránů.

„Připravujeme investice do umění, vína, hodinek a mnoho dalšího. Do konce roku máme připraveny ještě další veterány a rádi bychom upsali i historické housle ze 17. století, “ přibližuje další plány Krejčí.

 Porsche 911 v úpravě R-Gruppe

O výběr atraktivních investičních předmětů se stará odborná komise složená z odborníků společnosti WOOD & Company. Podle prestižního indexu Knight Frank Luxury Investment historická auta nebo vzácné mince zhodnotily za posledních 10 let v průměru dokonce více než světové akcie. U historických aut byl celkový výnos téměř 190 procent. Díky své unikátnosti tak mohou přinášet sběratelské předměty zajímavé výnosy.

 Jak se vyvíjel trh sběratelských předmětů

Diskuze