S čím při prodeji pomůže realitní makléř? - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

S čím při prodeji pomůže realitní makléř?

, PNM International,
S čím při prodeji pomůže realitní makléř?
Zdroj: PNM International

Když se rozhodnete prodat svou nemovitost, nejspíš s tím budete potřebovat pomoci. Realitní makléř je ten, kdo vám se vším pomůže. Co vše by měl umět zařídit a s čím vám může pomoci?

Samozřejmě můžete zkusit prodat nemovitost na vlastní pěst, většinou ale vůbec nemáme jasnou představu o tom, co to znamená. Inzerce, neustálé dotazy zájemců, plánování prohlídek, komunikace s úřady, návštěvy právníka a mnoho dalších povinností nám zabere spoustu času a přidělá starosti. V porovnání s tím už provize realitní kanceláře nevypadá nijak hrozivě a za ušetřené problémy i čas jde o adekvátní cenu. Realitní makléř se postará o prodej vaší nemovitosti od začátku do konce, měl by tedy již mít s realitním trhem nějaké zkušenosti a orientovat se ve všech vašich požadavcích, případně poradit nebo nabídnout jiné řešení. Někdy není možnost sejít se osobně a musíte se spolehnout jen na reference a svůj pocit. Důležité je, aby dobře znal danou lokalitu a uměl tak poradit, za kolik máte prodávat a také najít vhodné kupce.

Poradí a zařídí

Důvěřovat makléři je nutné zvlášť v případě, že prodáváte byt třeba v Praze, ale pracovně jste již na Moravě. Není tak možné přejíždět stále dokola tam a zpět, ale vybrat si takovou realitní kancelář v Praze a její makléře, ke kterým budete mít důvěru a spolehnete se na jejich pomoc. Makléř zajistí fotografie vaší nemovitosti pro následnou inzerci, kterou doplní o texty a potřebné informace. Postará se o komunikaci s potencionálními kupci, domluví schůzky a prohlídky a také bude připraven zodpovědět všechny otázky. V neposlední řadě pak pomůže sestavit vhodnou smlouvu a minimalizovat rizika s prodejem spojená, abyste měli jistotu, že vše proběhne bez problémů.

Ideální je samozřejmě doporučení známých a přátel, pokud ale stále váháte, vyberte realitní kancelář s dlouhou historií a dobrými referencemi.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze