Přechod na nový televizní signál zvládnete snadno i se stávající televizí - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Přechod na nový televizní signál zvládnete snadno i se stávající televizí

, UPC,
Přechod na nový televizní signál zvládnete snadno i se stávající televizí
Zdroj: UPC

Za rok touto dobou bude v celém Česku stávající televizní signál nahrazen novým. Přechod na jiný formát, takzvané DVB-T2, začne už na konci letošního roku v Praze a bude pokračovat do dalších regionů. Možná si ještě vzpomínáte, jak se před lety přechod na tehdy modernější signál řešil set top boxy, které bylo třeba připojit k televizi. To je způsob, který bude fungovat i nyní. Existují ale i mnohem elegantnější cesty, jak si zajistit, že své oblíbené programy naladíte i na novém signálu.

Již od roku 2016 jsou sice v prodeji zařízení, která podporují DVB-T2, takže ne každý musí zařízení měnit, mnozí tak již učinili. Pokud mezi ně ale nepatříte, můžete si samozřejmě stále koupit modernější televizi, která už ho umí přijímat, ale nutné to rozhodně není. Nová televize může být i poměrně drahá a ta stávající vám přitom může ještě velmi dobře sloužit. I na ní můžete ve vysoké kvalitě sledovat vše, co máte rádi. Stačí mít internet nebo digitální televizi od . Víte o tom, že pokud máte internet od UPC, máte automaticky všechny volně šiřitelné programy v UPC zásuvce v té nejlepší kvalitě? Nemusíte už řešit přechod na nový formát DVB-T2. Stačí se jen připojit do zásuvky UPC. Pokud máte větší televizi, určitě uvítáte plnou HD kvalitu s možností zpětného zhlédnutí a přístupem do videotéky s více než 2 000 tituly. Toto všechno můžete získat k UPC internetu od 150 korun měsíčně.

V případě, že už televizi od UPC máte, nemusíte se o nic starat, přechod na nový signál ani nezaznamenáte a rozhodně kvůli němu nemusíte nic měnit ani nic nového kupovat. Pokud si služby UPC chcete pořídit, stačí zavolat na číslo 241 005 100 přímo do UPC nebo je objednat na www.upc.cz. O vše ostatní už se postarají operátoři a technici společnosti.

Pokud přechod na DVB-T2 řešíte například novou televizí či set top boxem, které podporují DVB-T2, budete moci prostřednictvím terestrického vysílání i nadále přijímat volně šiřitelné programy bezplatně.

Přechod na nový signál začíná konkrétně v listopadu v Praze na televizních vysílačích Praha-Žižkov a Praha – Cukrák, následovat budou v lednu například vysílače Votice – Mezivrata, Trutnov – Černá hora, Ústí nad Labem – Buková hora, Chomutov – Jedlák, Praha – Ládví a další. Nejintenzivnější budou měsíce únor až květen, kdy se starý signál vypne a nový spustí na většině vysílačů v celé republice. Přesný harmonogram najdete podle krajů a jednotlivých mulitiplexů například na tomto linku.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze