Podnikatelům pomáhá studium MBA - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Podnikatelům pomáhá studium MBA

European Business School,

V Česku není nouze o spoustu nových podnikatelských nápadů a zajímavých projektů. Jednotlivci i týmy nadšenců zakládají nové společnosti a rychle se rozšiřují. Na začátku stačí dobrý nápad a šikovný marketing. Co však dělat, aby firmu zakladatelé udrželi, úspěšně prošli etapou živelného rozvoje a vytvářeli dlouhodobé zisky?

Vlastní podnikatelský nápad se dá v současnosti rozjet poměrně snadno. Po vlně nadšení ale zůstanou každodenní provozní záležitosti, které se s novým projektem nutně pojí a které je nutné úspěšně zvládnout. Právě nezvládnutí procesů spojených s ostrým provozem nebo kritika zákazníků u začínajícího projektu představuje kámen úrazu a příčinu často zbytečných škod mnoha, jinak sympatických nápadů s dobrým potenciálem.

Co obnáší rozjezd „podnikatelského snu“

„Originální podnikatelský nápad musíte rozjet chytře, a tím nemám na mysli pouze mít opravdu dobrou myšlenku, ale především projekt dobře řídit. Nestačí přicházet se správnými myšlenkami, je třeba je realizovat a řídit též správným způsobem,“ říká Patrik Spannbauer, který v pozici statutárního ředitele a lektora pomáhá manažerům a podnikatelům v profesním rozvoji na pražské European Business School.

Úspěšné řízení firmy i rozjezdy vlastního podnikání se neobejdou bez potřebného know-how a znalostí, které nelze získat ze dne na den. Je potřeba si je osvojit a rozvíjet. Jak a kde se ovšem naučit ty pravé metody, jež představují ten správný směr na cestě k úspěchu? Způsob, jak se dostat k profesionálům, kteří mohou pomoci k úspěšné realizaci nápadů i řízení firmy, je přihlásit se do studia některého z programů MBA. Důležitým znakem kvalitních manažerských programů jsou vedle osobních referencí absolventů právě odborníci z praxe, kteří vedou lektorská setkání a semináře.

EBSchool vzdělává manažery a podnikatele již 10 let:

Na úspěch se dá připravit

Prověřenou školu se zajímavými referencemi představuje právě European Business School, která poskytuje manažerské programy od roku 2009. „Počet studentů nám neustále roste, bez ohledu na stávající růst i situaci na pracovním trhu. Spíše se dá říci, že roste právě proto. Začínající podnikatelé si uvědomují, že přijít s nápadem a založit firmu je poměrně snadné, ale zajistit jí úspěch, to už je běh na dlouhou trať. Potřebují pomoci, odborně posunout, a to jsme jim schopni nabídnout. Pomáháme se zvládáním nových výzev, kterými jsou v současnosti třeba vyhledávání a udržení talentů, moderní formy financování projektů, digitalizace nebo řízení zákaznické zkušenosti. Své klíčové zaměstnance k nám posílá i řada firem, které se pouští do inovačních projektů nebo procházejí změnami. Studentům se vložená investice bohatě vrátí, přes 80 % absolventů potvrzuje její návratnost do jednoho roku,“ komentuje situaci Patrik Spannbauer.

Z rostoucího zájmu o studium MBA, bez ohledu na věkovou strukturu studentů, vyplývá, že uchazeči nestudují proto, aby získali diplom, ale aby se vyprofilovali a odlišili v rámci svého oboru podnikání a naplnili vlastní ambice. Podnikatelé a manažeři vědí, že MBA škol je mnoho a jsou mezi nimi rozdíly. Proto se zajímají, co studium přesně zahrnuje a s jakou odbornou úrovní výuky mohou počítat.

Kromě kvalitní výuky i semináře

European Business School nad rámec výuky připravuje zajímavé semináře s výraznými osobnostmi z různých oborů.

Mezi pravidelné hosty se zařadili například i Vít Baloušek nebo o generaci starší doc. PhDr. Ing. Jan Urban, CSc. Oba potvrzují, že úspěch se nedá zaručit, ale dá se na něj připravit. „Dopředu se musí postupovat krok po kroku, na základě promyšlené strategie. Zaručený recept na úspěch neexistuje. Manažer nemá podléhat manipulacím o „zaručeném úspěchu“, které ve skutečnosti sledují jiný cíl,“ glosuje úspěšný český marketér a garant programu MBA Public Relations a Marketing Vít Baloušek.

Lektor mnoha seminářů a zároveň garant programu MBA Leadership Jan Urban dodává: „Za každým úspěchem je tvrdá práce a jasná vize. Dobrých nápadů je všude spousta, ale dotáhnout je k úspěchu, to je práce, na kterou musíte být dobře připraven a která zároveň navenek nemusí být tolik vidět.“

Nejdůležitější je motivace

Studium MBA je maximálně flexibilní a lze jej dobře skloubit s prací a řízením firmy. Všechny programy lze navíc studovat i 100% online. K úspěchu jsou potřeba dvě podmínky: motivace a vnitřní odhodlání začít. Právě nyní je ta pravá doba na přihlášku ke studiu MBA pro všechny, jejichž očekávání jsou ta nejvyšší. Přihlášku ke studiu za zvýhodněné školné je možno podat právě nyní.

Další informace a novinky najdete na www.ebschool.cz.

Podnikatelům pomáhá studium MBA
5 (100%) 2 hlasování
Diskuze