Novým autům odzvonilo. Firmy dávají stále častěji přednost vozům z aukce - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Novým autům odzvonilo. Firmy dávají stále častěji přednost vozům z aukce

, PNM International,
Novým autům odzvonilo. Firmy dávají stále častěji přednost vozům z aukce
Zdroj: PNM International

Obnova vozového parku není mezi manažery populární záležitostí a důvodem jsou především vysoké náklady. Pořízení firemní flotily v aukci je řešením, jak výdaje optimalizovat, a přesto jezdit kvalitními vozy.

Na aukčních portálech naleznete ojeté automobily v dobrém stavu a za nízkou cenu, čehož si všímají také firmy. Ne vždy se totiž vyplatí pořizovat zcela nové vozy – jakmile si takové auto vyzvednete, jeho hodnota začne strmě klesat.

Pořízení flotily automobilů je hlubokou ranou pro firemní rozpočet

Ať už jste menší firma či nadnárodní společnost, obnova vozového parku je vždy zásahem do cashflow. Firemní auta se navíc rychle opotřebovávají a za tři roky je prodáte jen za malý zlomek původní hodnoty.

Proto se nelze divit, že podnikatelé sahají po mírně ojetých vozech, které mají stále reprezentativní vzhled a jsou spolehlivé. Navíc kupní cena těchto automobilů je výrazně nižší. Kde však podobné kousky sehnat?

Na aukčních portálech pořídíte prověřené vozy dokonce i ze zahraničí

Nejjednodušší cestou, jak pořídit ojeté vozidlo, je zaregistrovat se na některý z portálů nabízející aukce aut. Silným hráčem na trhu je společnost ADESA. K přístupu potřebujete DIČ. Poté si můžete prohlédnout nabízená vozidla s podrobným popisem. Následně začnete přihazovat a v případě zisku vozu vám společnost nabídne i řešení přepravy, dodání a financování – a to také při nákupu vozu třeba z Německa.

Každý den vybíráte z nabídky více než 2 000 vozidel

Máte jasno, které parametry musí firemní vozy splňovat? U Adesy není nic snazšího, než nabídku vyfiltrovat a za pár vteřin získáte přehled o vozech, které vyhovují vašim potřebám. Online aukce je zkrátka rychlou cestou k pořízení firemních vozidel, a to za příjemnou cenu.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze