Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Výnos z dražby sběratelské kolekce „Muži 28. října“ získají váleční veteráni a děti po úrazech

Unikátní sběratelská kolekce „Muži 28. října“ vytvořená na počest 100. výročí vzniku…

Na internetu můžete díky PayU a Google Pay platit na jedno kliknutí

Budoucnost online plateb na internetu je v jednoduchosti. Zákazník chce zaplatit snadno a…

Kávovar JURA je tradice v moderním obalu

Pokud se řekne švýcarská přesnost, zřejmě si jako první představíte švýcarské hodinky,…

Nezaměstnanost je nízká, poptávka po personalistech vysoká

24. září, 08:00 - Orange Academy
Komerční sdělení
24. září, 08:00

Nezaměstnanost v ČR se už spoustu měsíců drží na minimu. Od roku 2014 s občasnými výkyvy stále klesá, nyní se pohybuje okolo 3-4 %. Oproti někdejším 8 procentům jde o dost velkou změnu. Zaměstnanci mohou jásat, teď je ta nejlepší chvíle si vybírat ideální práci. Zaměstnavatelé jsou na tom ovšem naopak. Najít dobré pracovníky je nesnadný úkol.

Dříve si vybírali zaměstnavatelé, dnes je situace přesně opačná. Firma musí brát to, co je k dispozici, a všemi možnými prostředky se snažit, aby se vůbec nějací uchazeči hlásili. Společnosti se totiž předhánějí v zaměstnaneckých výhodách a lidé na ně slyší. Už dávno nejde jenom o plat, chce to další bonusy jako sick days, příspěvky na sportovní aktivity, stravenky a mnoho dalšího. Hlavní však je sepsat dobrý inzerát, aby se vůbec nějaký kandidát ozval.

Druhá nejžádanější profese? Personalista!

S nízkou nezaměstnaností souvisí i poptávka po různých profesích. O koho myslíte, že je největší zájem? Na předních příčkách se samozřejmě již několik let drží ajťáci, odborníci na finance a bankovnictví, řidiči, marketingoví specialisté, obchodní zástupci a možná trochu překvapivě také personalisté, HR konzultanti náboráři. Jenže když se nad tím zamyslíte, dává to smysl. Právě oni mají firmě zajistit ty nejlepší lidi, což v dnešní době není vůbec jednoduché.

Do personalisty se firmám vyplatí investovat. Je proškolený ve vyhledávání lidí, dokáže si je nejrůznějšími cestami prověřit a vybrat takové, kteří budou společnosti skutečně prospěšní. A co víc firma potřebuje než schopné a spolehlivé zaměstnance? Právě proto je po personalistech taková poptávka.

Není třeba být personalista s desítkami let zkušeností

Zájem je i o juniory bez zkušeností. Ti se velmi často nebojí zavádět nové principy a postupy, třeba uchazeči tolik nenáviděná assessment centra. Poradí si také s moderními technologiemi, což je v dnešní době extra důležité. Při náboru se hodně využívají sítě typu LinkedIn, na škodu nebývá ani prozkoumat uchazeče na Facebooku. Další zajímavý princip se skrývá pod označením „employer branding“. Jedná se o budování značky firmy jako dobrého zaměstnavatele, a i to může být úkolem personalisty. Personalista by měl být člověk kreativní, plný nápadů, schopný komunikace. Možná se jím můžete stát rovněž vy.

Práce personalisty je různorodá

Náborář má velmi pestré zaměstnání, při němž se jen tak nenudí. Dostane se do kontaktu s mnohými zajímavými lidmi, má za úkol vymýšlet způsoby pohovorů a testování uchazečů, dává dohromady nabídky práce, stará se o zveřejňování inzerátů. Má však také velkou zodpovědnost. Vždyť právě personalista určuje, kdo bude tvořit firmu. Troufnete si na taková rozhodnutí? Pak se staňte personalistou. Či spíše personalistkou? Ženy bývají na této pozici velmi úspěšné.

Ať už za sebou máte jakoukoliv školu a dosavadní praxi, nikdy není pozdě stát se náborářem, lovcem nových talentů. Stačí mít chuť, odhodlání a doplnit si znalosti. Zatímco bez zkušeností se obejdete, bez znalostí určitě ne. Rozumnou cestou, jak k nim přijít, je přihlásit se na rekvalifikační kurz personalistiky. Například Orange Academy je pořádá v Praze, Brně, Ostravě i Plzni, takže si stačí jen vybrat vyhovující místo a termín. Když si budete trochu věřit, můžete se i vy stát dobrou personalistkou, která pomůže firmu posunout dál.

Pomáhejte ostatním získat zaměstnání snů

Kurz je určený pro začátečníky, ale i ty, co již mají nějaké základy a chtějí si je prohloubit. První termín startuje už za pár dní, takže neváhejte a přihlaste se. Během dvou měsíců se naučíte dovednosti, které vám mohou úplně změnit život. Kdy jindy změnit kariéru, když ne nyní? Teď je tomu vzhledem k nízké nezaměstnanosti ta nejlepší příležitost. Začněte konečně dělat, co vás baví, a pomáhejte i dalším lidem najít práci snů. Mrkněte na více informací přímo na web OrangeAcademy.cz.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Počet hodnocení: 1 | Průměrné hodnocení: 1.00

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Čtěte také

Komentáře

Finance
Akcie Apple a Alphabet vymazaly letošní zisky
Jak si vyřídit živnostenský list a kolik to bude stát?
Kdy potřebujete návrh vkladu do katastru nemovitostí? Jde to online?
Zdražil váš dodavatel? Právě teď můžete bezplatně odejít
Jak si vyřídit výpis z katastru nemovitostí online?
Auta
CNG autobusy Solaris pro Paříž
Nová Mazda3 se ukázala v Praze. Jen dva týdny po světové premiéře v L.A.
10 ekologických „kazítek“, která prodražují provoz auta
Smutníte po G 500 4×4 „na druhou“? Brabus 700 je ještě extrémnější, exkluzivnější a ne o moc dražší
Právě vychází časopis Motocykl 12/2018
Technologie
Xbox Game Pass jen za polovinu. Za 1500 Kč můžete hrát 100+ her po celý rok
Stáhněte si zdarma hry Lego The Hobbit a Full Throttle Remastered
Intel odhalil architekturu GPU Gen11. Grafika Ice Lake má mít výkon jako Ryzen 3 2200G
Nejlevnější smartphony pod stromeček. Co koupit do 5000 Kč?
Mobilní banka Revolut získala bankovní licenci pro Evropu
Hry pro příležitostné hráče