Kvalitní střecha nad hlavou je základ. Jak vybrat tu pravou? - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Kvalitní střecha nad hlavou je základ. Jak vybrat tu pravou?

, PNM International,
Kvalitní střecha nad hlavou je základ. Jak vybrat tu pravou?
Zdroj: PNM International

Kvalitní střecha je pro zajištění dobrého stavu a dlouhé životnosti nemovitosti nezbytná. Ať se jedná o rodinný nebo bytový dům, chatu, chalupu, průmyslový objekt nebo kancelářskou budovu, měli bychom zvolit kvalitní střešní krytinu s dlouhou životností a optimálními vlastnostmi.

Jsou tašky opravdu ideální volbou?

Na řadě zámků, zámečků, statků a dalších historických budov často vídáme střechy z pálených tašek. Objevují se i u rodinných domů, tam se ale uplatňují střešní krytiny z betonu, keramiky a dalších materiálů. Tyto krytiny ale zdaleka nejsou optimálním řešením. Betonové tašky jsou těžké, keramika je křehká a pálené tašky se relativně rychle opotřebovávají. Tašky navíc trpí teplotními výkyvy. Mohou se v nich objevovat praskliny, které se zejména v mrazu rozšiřují a hrozí i roztržení materiálu.

Naštěstí tu jsou i jiné možnosti, které nám poskytnou opravdový komfort. Proto bychom měli opravdu dobře promyslet, kterou z dostupných variant zvolíme.

Jak vybrat opravdu kvalitní střešní krytinu?

Nejdůležitějšími kritérii jsou dlouhá životnost a vysoká odolnost proti povětrnostním podmínkám. Důležitá ovšem jsou také příznivá cena a vzhled ladící s charakterem objektu. A v neposlední řadě bychom měli brát v potaz i náročnost instalace. Pokud totiž zvolíme střešní krytinu, se kterou se obtížně pracuje, budou výdaje za její instalaci výrazně vyšší.

Jaké jsou výhody plechové střechy?

• Jednou z hlavních výhod plechové střechy je její nízká hmotnost. V našich klimatických podmínkách to je velkou výhodou zejména v zimě. Krovy, zatěžované sněhem, nejsou namáhány nadbytečnou hmotností střešní krytiny.

• Montáž plechové střechy je jednoduchá a rychlá. Plech se totiž přizpůsobuje tvaru střechy výrazně snadněji než tašky a i manipulace s ním je méně obtížná.

• Plechová střecha je odolná vůči teplotním výkyvům i proti poškození vodou a sněhem.

• Široká škála barev.

Královnou mezi kovovými střechami je hliníková

Není plech jako plech. Pokud hledáte materiál pro opravdu kvalitní střechu, hliník vás rozhodně nezklame. Jeho údržba je snadná, životnost vysoká a navíc se vyznačuje elegantním vzhledem, který podtrhne tvář novostavby, klasické vily i venkovského hospodářského stavení. A skvěle bude vypadat i na nově opraveném zámečku nebo klasické horské chatě. Můžete si být jisti, že se své investice nebudete litovat ani po mnoha letech.

Jaké jsou výhody střechy zhotovené z hliníkového plechu?

• Hliník nepodléhá korozi bez ohledu na to, jak náročným podmínkám je vystaven. Odolá dešti, sněhu i slunci a jeho povrch bude stále jako nový, i když by se na stejně staré střeše z obyčejného plechu již dávno začaly projevovat známky koroze. Odolá dokonce i krupobití.

• Na rozdíl od běžného plechu hliník nepotřebuje pravidelné nátěry ani náročnou údržbu.

• Hliník je výrazně levnější a odolnější než měď, která je dalším nekorodujícím materiálem vhodným k použití jako střešní krytina.

Vyplatí se pořízení hliníkové střechy?

Cena aluminiového plechu sice bývá vyšší než u klasického pozinkovaného, při propočtech ale nesmíme zapomínat na to, že s údržbou hliníkové střechy nebudeme mít téměř žádné výdaje. Kdežto u klasického plechu budeme v pravidelných interval obnovovat nátěr a vynakládat prostředky nejen na materiál, ale také na realizované práce. A i pokud jsme manuálně zruční a troufneme si na údržbu střechy sami, budeme muset investovat minimálně spoustu času.

Dopřejte si kvalitu. Hliníkové tašky Prefa mají řadu skvělých výhod

Prefa je rakouská značka se skvělou pověstí. Její střecha si zahrála i ve filmu „V tajné službě Jejího veličenstva“ s legendárním agentem 007 v hlavní roli. A střechu horského sídla Piz Gloria na hoře Schilthorn zdobí od jeho natáčení až dodnes, aniž by na ní za ta léta došlo k jakémukoli poškození. Hliníkové střechy Prefa jsou totiž stvořeny na míru krutým horským podmínkám. Jsou dostatečně pevné, aby je nepoškodily kroupy, vánice ani vichřice a zároveň jsou lehké, aby nedocházelo k zbytečnému zatěžování krovů. A jejich tradice se datuje již od roku 1946.

Hliníkovou střechu si můžete dopřát i v horách a oblastech s prudkými větry

Dnešní hliníková střecha dokáže odolat i vichřici a směle ji můžeme použít i v oblastech s nestálým a náročným počasím. Jen je třeba zvolit falcované tašky se speciálními příchytkami. Pokud se rozhodnete pro pořízení falcovaných hliníkových tašek Prefa, nemusíte se obávat ani větru dosahujícího rychlosti 235 km/h.

I hliníkovou střechu si můžete mít v široké škále odstínů

Pokud vás od pořízení hliníkové střechy odrazuje domněnka, že si nebudete moci zvolit odstín, jste na omylu. Hliníkovou střešní krytinu si Prefa si můžete dokonce nechat v požadovaném odstínu vyrobit přímo na přání.

Hliník je ideálním materiálem i na fasády

Přejete si mít opravdu osobitou stavbu, která je navíc dokonale chráněna před veškerými rozmary počasí? Se značkou Prefa si můžete dopřát i nádhernou hliníkovou fasádu, kterou vám bude ledaskdo závidět. Můžete si zvolit fasádní systémy rozmanitých tvarů i barevných odstínů a pohrát si s designem tak, aby nemovitost získala zcela jedinečnou tvář, kombinující tradiční vzhled s těmi nejmodernějšími systémy. Kreativitě se meze v žádném případě nekladou a pohrát si můžete i s efekty, které na fasádě rozehrají sluneční paprsky. A zvolit můžete i vlnité profily. Každá budova s hliníkovou fasádou Prefa se naprostým unikátem. A navíc dokonale odolává povětrnostním vlivům.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze