Když potřebujete krabice - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Když potřebujete krabice

,
Když potřebujete krabice
Zdroj: Obaly Kredo

Krabice jsou součásti našeho bydlení i podnikání. Bez kartonové krabice by jen stěží fungovalo online nakupování a zasílání. Ovlivňují ekonomiku podnikání i jeho zásah do životního prostředí. Bývají rovněž designovou součástí našeho bydlení a ti kreativnější z nás si je předělávají k obrazu svému.

Obyčejná moderní kartonová krabice je hrdinkou moderního světa

Možná jde o nejdůležitější vynález po vynalezení kola. Kartonové krabice nám pomáhají v různých oblastech života a mnohdy je bereme s takovou samozřejmostí, že si ani neuvědomujeme, jak by byl svět bez nich jiný. Nedokonalý. Méně praktický, neekologický, neuklizený, a ne tak hezký.

Kartonové krabice ve firmách jako expert na šetření

Ve firmách umí kartonové krabice přivážet i distribuovat naše zboží. Ty chytré to umí navíc ekonomicky. Jedna a ta samá krabice se dovede přizpůsobit velikosti naší zásilky bez toho, abychom museli pracovat s více velikostmi krabic, což zvyšuje nároky na prostory pro skladování, balení a obvykle i personální náklady.

Díky optimalizaci velikosti krabice šetří firmy skladovací prostory a přepravní náklady. S tím ale souvisí i pozitivní vliv těchto chytrých krabic na životní prostředí a trvale udržitelný rozvoj. Menší krabice znamenají méně aut na jejich přepravu, a to vede k nižším emisím.

Chytré krabice pro firmy však umí i další věci. Například fungovat jako krabice pro zpětné zásilky, kde zákazník může zboží vrátit ve stejné krabici s optimalizovaným označením vrácené zásilky. Archivační krabice nám umožňují perfektně třídit a ukládat dokumenty bez zdržování se při jejich vyhledávání. Pro řadu podnikatelských aktivit jsou naprosto nepostradatelné – pro poštu, e-shopy či třeba pro stěhovací firmy.

Úložné krabice – uklízečky za pár korun

Potřebujete rychle uklidit? Bez toho, abychom měli věci kam sklidit, to rozhodně nepůjde. Ale pořizovat si stále další nábytek je nejen drahé, ale z prostorových důvodů i nemožné. Řešením mohou být úložné krabice. Schovají sezónní oblečení, hračky po dětech, které nechceme vyhodit, a využití najdou i ve firmách. Praktické jsou rozhodně nejen na dokumenty.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze