Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Průmysl není jen továrna s komínem

Proběhla konference k tématu podpora kulturních a kreativních průmyslů.

Potřebujete pro své plány peníze skutečně rychle? Rychlá půjčka to umí

Rychlá půjčka bývá obvykle spojována spíše s mini úvěry na pár dnů, které sjednáte online…

Vychází druhý díl sběratelské lahůdky Kronika první republiky 1919

Na půdě České národní banky byla slavnostně představena Kronika první republiky, díl 1919…

 Executivejob.cz
Executivejob.cz
Autor: Executivejob.cz

Jak získat nejlepšího kandidáta na top manažerskou pozici? Executive Job pomáhá headhunterům i HR týmům

29. dubna, 08:05 - Executivejob.cz
 Executivejob.cz
Executivejob.cz
Autor: Executivejob.cz
Komerční sdělení
29. dubna, 08:05

Jak nalákat do své firmy seniorního člověka na vysokou manažerskou pozici? A kde takového člověka vůbec najít? Společnosti dnes stále častěji namísto služeb headhunterů nebo personálních agentur sázejí na budování vlastních náborových týmů, pro obě skupiny ale zůstává důležitým věrohodný zdroj vhodných kandidátů. Tím se může stát, obzvláště po nových vylepšeních, projekt Executivejob.cz z dílny Tomáše Drážného, který byl spuštěn 24. dubna a přichází s revolucí v manažerském náboru!

Executivejob.cz byla dosud klasickou placenou službou, v rámci níž headhunteři nebo členové agentur či interních HR týmů získávali přístup k jednotlivým profilům na základě inzerce zveřejňované díky předplaceným kreditům. Nově ovšem služba funguje bez placení za zveřejnění manažerské pozice. Cena se odvíjí až od výkonu, firmy tedy platí jen tehdy, pokud na nabídku reaguje pro ně dostatečně kvalitní kandidát. Výši investice navíc mají personalisté a headhunteři ve vlastních rukou. Jednotlivé profily manažerů jsou veřejně přístupné a klienti z řad HR tak mohou porovnávat jejich pracovní zkušenosti či výsledky. Účty jsou anonymizované a platba přichází až ve fázi, kdy si firma vybere vhodného kandidáta. Až poté je odkryto jméno a kontaktní údaje konkrétního manažera.

Služba tak šetří čas, protože se její klienti mohou zabývat jen relevantními kandidáty. V případě, že sami inzerují volnou pozici, se navíc mohou v rámci ní rozhodovat, zda odkryjí jednotlivé konkrétní reakce, nebo všechny reakce na nabídku za cenu standardní inzerce. Databáze Executive Job v současnosti obsahuje přes 3200 top manažerů.

„Vylepšovat nástroje pro HR týmy je jednou z cest, jak jejich práci usnadňovat, zkvalitňovat a nabídnout jim určitou bezpečnostní jistotu. Podle statistik totiž dnes jen asi 65 % projektů, které řeší headhunteři, dojde úspěšně do fáze, kdy je pozice obsazena, a zároveň na ní kandidát zůstane i na konci garanční doby, 35% projektů pak končí zrušením ze strany zadavatele, nebo se nepodaří najít vhodného kandidáta. Vše ale stojí čas a peníze“ říká Tomáš Drážný, ředitel a zakladatel portálu Executivejob.cz.