Jak získat nejlepšího kandidáta na top manažerskou pozici? Executive Job pomáhá headhunterům i HR týmům - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Jak získat nejlepšího kandidáta na top manažerskou pozici? Executive Job pomáhá headhunterům i HR týmům

, Executivejob.cz,
Jak získat nejlepšího kandidáta na top manažerskou pozici? Executive Job pomáhá headhunterům i HR týmům

Jak nalákat do své firmy seniorního člověka na vysokou manažerskou pozici? A kde takového člověka vůbec najít? Společnosti dnes stále častěji namísto služeb headhunterů nebo personálních agentur sázejí na budování vlastních náborových týmů, pro obě skupiny ale zůstává důležitým věrohodný zdroj vhodných kandidátů. Tím se může stát, obzvláště po nových vylepšeních, projekt Executivejob.cz z dílny Tomáše Drážného, který byl spuštěn 24. dubna a přichází s revolucí v manažerském náboru!

Executivejob.cz byla dosud klasickou placenou službou, v rámci níž headhunteři nebo členové agentur či interních HR týmů získávali přístup k jednotlivým profilům na základě inzerce zveřejňované díky předplaceným kreditům. Nově ovšem služba funguje bez placení za zveřejnění manažerské pozice. Cena se odvíjí až od výkonu, firmy tedy platí jen tehdy, pokud na nabídku reaguje pro ně dostatečně kvalitní kandidát. Výši investice navíc mají personalisté a headhunteři ve vlastních rukou. Jednotlivé profily manažerů jsou veřejně přístupné a klienti z řad HR tak mohou porovnávat jejich pracovní zkušenosti či výsledky. Účty jsou anonymizované a platba přichází až ve fázi, kdy si firma vybere vhodného kandidáta. Až poté je odkryto jméno a kontaktní údaje konkrétního manažera.

Služba tak šetří čas, protože se její klienti mohou zabývat jen relevantními kandidáty. V případě, že sami inzerují volnou pozici, se navíc mohou v rámci ní rozhodovat, zda odkryjí jednotlivé konkrétní reakce, nebo všechny reakce na nabídku za cenu standardní inzerce. Databáze Executive Job v současnosti obsahuje přes 3200 top manažerů.

„Vylepšovat nástroje pro HR týmy je jednou z cest, jak jejich práci usnadňovat, zkvalitňovat a nabídnout jim určitou bezpečnostní jistotu. Podle statistik totiž dnes jen asi 65 % projektů, které řeší headhunteři, dojde úspěšně do fáze, kdy je pozice obsazena, a zároveň na ní kandidát zůstane i na konci garanční doby, 35% projektů pak končí zrušením ze strany zadavatele, nebo se nepodaří najít vhodného kandidáta. Vše ale stojí čas a peníze“ říká Tomáš Drážný, ředitel a zakladatel portálu Executivejob.cz.

Kromě společností zveřejňujících nabídky volných pozic si mohou svůj profil na Executive Job zřídit i samotní manažeři, kterým se zde otevírají nabídky volných pozic. Manažer se může zaregistrovat i v neviditelném režimu, kdy v databázi vidět není, ale zároveň vidí všechny nabídky a má možnost kontaktovat jen firmu, na jejíž nabídku se rozhodne reagovat. Jde o vhodnou funkci pro tzv. pasivní kandidáty, kteří zajímají personalisty i headhuntery. Tedy pro lidi, kteří mají práci a nechtějí nikde vystavovat na odiv, že uvažují o změně. Na Executivejob.cz se mohou poohlížet bez rizika právě díky diskrétnímu módu.

„Díky rozsáhlé databázi máme k dispozici i velké množství dat, se kterými můžeme pracovat v rámci vylepšování svých služeb,“ říká Tomáš Drážný. „Například průměrný očekávaný plat top manažera v Česku dosahuje téměř 142 000 korun. Flexibilita této skupiny je ale výrazně vyšší než u zbytku populace. Až 60 % top manažerů je ochotno stěhovat se za prací v rámci ČR, 23 % je pak ochotno zvážit i relokaci mimo republiku. Čtvrtina lidí v této skupině pak preferuje diskrétní hledání práce,“ dodává zakladatel Executive Job.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze