Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

Autopůjčovna OneTwoGO, ilustrační foto
Autopůjčovna OneTwoGO, ilustrační foto
Autor: PNM International

Jak je to s půjčováním auta do zahraničí? Zjistili jsme, co nabízí jedna autopůjčovna v Praze

11. listopadu, 08:00 - PNM International
Autopůjčovna OneTwoGO, ilustrační foto
Autopůjčovna OneTwoGO, ilustrační foto
Autor: PNM International
Komerční sdělení
11. listopadu, 08:00

Lidé, kteří si chtějí půjčit auto na cestu na dovolenou, se mezi zákazníky autopůjčoven vyskytují velmi často. Spolu s nimi tam obvykle potkáte ještě ty, co shání luxusní auto pro nevěstu na svatbu, nebo firmy, které hledají reprezentativní vůz, aby udělaly dojem na obchodní partnery. Jenže zatímco svatby a návštěvy partnerů se obvykle konají v naší republice, při cestě na dovolenou se vyjíždí do zahraničí. Je to u auta z půjčovny problém?

Na cestu po naší malebné zemi si Češi auto příliš často nepůjčují. Důvody jsou nasnadě. Nebudou se pohybovat tak daleko od domova, takže kdyby se vyskytly problémy, může pro ně přijet nějaký známý. Kromě toho není žádný problém s jazykem. Protože, ruku na srdce, kdo z vás by zvládl v angličtině vysvětlit odborníkovi na asistenční lince, že vám upadl výfuk?

Jet do zahraničí v půjčeném autě je bezpečnější

Hlavním důvodem, proč si vypůjčit vůz na cestu do zahraničí, je tedy bezpečnost. Když si totiž půjčíte auto v dobrém stavu, riziko podobných potíží je mizivé. Spousta autopůjčoven se chlubí tím, že půjčují pouze nové vozy, a když se ještě navíc zaměříte na auta, která nejsou stará, můžete odcestovat úplně v klidu. Navíc s klimatizací, navigací a spoustou dalších praktických technologií, jež dnešní nové vozy obsahují.

Pokud se rozhodnete vydat na dovolenou za hranice v půjčeném autě, musíte si auto půjčovat už s touto myšlenkou na paměti. Ne všude jsou totiž podmínky stejné pro tuzemské i zahraniční využívání.