Investice do dluhopisů nemusí být riziková - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Investice do dluhopisů nemusí být riziková

, Communication Lab,
Investice do dluhopisů nemusí být riziková
Zdroj: Communication Lab

Rizikové dluhopisy a investoři ve velkých ztrátách, to je klišé dnešní doby. Obezřetnost je na místě, nicméně v řadě případů jde o zkreslení situace – ne všechny emitenty lze házet do jednoho pytle. Dluhopisy stále patří mezi aktiva, která mohou investorům zaručit patřičný výnos, stačí dodržet určitá pravidla.

Dluhopisy považuje za výnosné aktivum také společnost Premiot Group vlastněná Ondrejem Spodniakem. Ta i v dnešní „neklidné“ době emituje dluhopisy prostřednictvím své dceřiné společnosti Europa Investment Property, která realizuje výstavbu jednoho z největších hotelů v Budapešti.

Právě realitní dluhopisy disponují daleko menším rizikem. „Problémem jsou specifické typy podnikání, na které jsou dluhopisy vydávány. Cihla či tvárnice má pořád určitou hodnotu, kdy se jeden odhadce může od druhého o něco lišit, ale nikoliv o 100 % jako je tomu např. u softwaru,” vysvětluje Filip Navrátil, Head of Sales Europa Investment Property.

Premiot Group v letošním roce vrátila již druhou emisi dluhopisu ve 100% výši a zaplatila všechny splátky na den přesně. „Krize se nebojíme. Předtím než začneme stavět, víme pro koho a za jakou cenu, a z toho důvodu u nás zůstává 95 % investorů. Možná to nás odlišuje od těch neúspěšných, kteří ve finále nedostojí svým závazkům,” říká Filip Navrátil.

Dluhopisy Europa Investment Property dnes řadí většina investorů mezi nejvíce atraktivní ve svém portfoliu. Společnost navíc pravidelně reportuje své výsledky investorům, kteří tak mají aktuální přehled o vývoji finanční situace. „Trvám na tom, abychom se alespoň okrajově znali s každým investorem. Jedině tak můžeme vědět, jaké potřeby daný investor má, a jaký produkt mu můžeme nabídnout. Důvěra je v tomto případě základ,“ dodává Filip Navrátil. Právě transparentní jednání a jasná struktura společnosti by měly být mezi hlavními kritérii při rozhodování investora.

Investice do dluhopisů nemusí být riziková
3.8 (76%) 5 hlasování
Diskuze