Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Astratex posiluje management, novým ředitelem je Ladislav Bárta

19. února, 15:08 - Astratex
Komerční sdělení
19. února, 15:08

Lídr na středoevropském trhu se spodním prádlem a plavkami Astratex posiluje svůj nejvyšší management. Novým generálním ředitelem společnosti (CEO) se stane Ladislav Bárta. Ve funkci střídá zakladatele a minoritního akcionáře Petra Víta, který nadále zůstává jednatelem společnosti. Nejvyšší management dále doplňují Miroslav Tesař, Karol Gulaš a Martin Svoboda.

„Jsem opravdu rád, že se nám spolu se zástupci investora podařilo najít a získat takové lidi. Pevně věřím, že zásadně posílený management dokáže posunout Astratex ještě výš, mezi nejvýznamnější evropské hráče,“ řekl ke změně Petr Vít, který Astratex před 19 lety zakládal. Po celou dobu svojí existence se společnost specializuje na prodej spodního prádla a plavek. V roce 2018 se její obrat vyšplhal téměř na 800 milionů korun, přičemž 55 % tvořily tržby z České republiky a o zbytek se podělily ostatní evropské země, především Slovensko, Polsko a Rumunsko.

Ladislav Bárta přichází do Astratexu po dvou letech strávených v Rohlík.cz, kde zastával pozici provozního ředitele (COO). Předtím čtyři roky pracoval v energetické společnosti ČEZ a byl také konzultantem společnosti Ernst & Young. „Astratex je skvělá společnost, která působí v krásném segmentu a dlouhodobě prokazuje, že je schopna uspět i v celoevropském měřítku. Pro mě je to bezesporu příležitost, jak být u něčeho velkého a svými zkušenostmi tak přispět k dalšímu růstu a rozvoji této velmi zajímavé značky,“ okomentoval své nové působiště Bárta.

Miroslav Tesař

Plánovaný rozvoj společnosti si vyžádal zásadní posílení managementu, na kterém se shodli všichni akcionáři společnosti. „Hledali jsme do Astratexu lidi, kteří mají bohaté zkušenosti s e-commerce, digitálním marketingem, expanzí a prozákaznickým přístupem. Rovněž pro nás bylo důležité, aby lidsky zapadli a náš společný projekt pro ně byl dostatečnou výzvou,“ dodal Tomáš Fikar, který z pozice akcionáře pomáhal s realizací personálních změn.

Od ledna letošního roku je obchodním ředitelem Miroslav Tesař, který byl dříve ředitelem prodejní sítě a péče o zákazníky největšího českého e-shopu Alza.cz. Novým šéfem marketingu se stal Karol Gulaš, který přichází z e-shopu Footshop.cz, působící na několika trzích Evropy. Tuto dvojici doplňuje Martin Svoboda, jenž má zajímavé zkušenosti s e-commerce ze společnosti Rohlík.cz a bude zastávat pozici personálního ředitele.

Karol Gulaš

„Posílení managementu je logickým krokem pro další fázi rozvoje společnosti a její priority pro následující období. To znamená zejména stabilizaci společnosti, její struktury a firemní kultury na všech úrovních, dokončení východní expanze nebo posilování zákaznického přístupu a retence. Klíčová bude též implementace nové brand strategie, inovace v oblasti IT a práce s daty,“ říká Jozef Kováč, zástupce investičního fondu Hartenberg, majoritního vlastníka Astratexu.

Martin Svoboda

O společnosti Astratex

Astratex.cz je největším e-shopem se spodním prádlem a plavkami ve Střední Evropě. V současné době úspěšně působí na 10 trzích, a to i v zemích východní Evropy. V roce 2018 měla společnost více než 1,2 milionu unikátních zákazníků, přičemž v České republice jich bylo více než 700 tisíc. Obrat společnosti meziročně roste zhruba 25% tempem.


Čtěte také

Události  Britský miliardář Richard Branson

Bransonův boj s klimatickou změnou: Ať firmy platí dividendy na obnovitelné zdroje

Britský miliardář Richard Branson přispívá do boje s klimatickou změnou. Firmy by podle…

před 4 hodinami

Makrooko Miroslava Zámečníka

Těžký život anglofila

Na brexitovou agonii je skutečně smutný pohled. Zvlášť s vědomím, že Británii v Evropě…

před 4 hodinami

Škoda Auto

Mzdy ve Škodě Auto letos vzrostou o 2500 korun měsíčně, odbory chtěly až 4000

Tarifní mzdy zaměstnanců v automobilce Škoda Auto vzrostou s platností od 1. dubna o 2500…

před 4 hodinami

Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Komentáře

ve spolupráci s
  • Online platby, reklamace a clo. Co nepodcenit při nákupu…

  • Koruna se letos výrazně pod 25 CZK/EUR nepodívá

  • Připsání zahraniční platby v řádu minut? Jde to!

  • Strašák jménem volatilita

  • Začnou přibývat nezaměstnaní?

  • Jak to, že většina prognóz loni nevyšla?

Finance
Jak si říct o dotace na dešťovou vodu?
Na českém trhu je až 250 franšíz, jak si vybrat tu správnou?
Trh s úvěry na bydlení zamrznul. Oživení je však na obzoru
Úložiště uranu beze strachu?
Vienna Insurance Group zveřejnila předběžné výsledky za rok 2018
Auta
I Porsche už má svou X6. Cayenne Coupé nabídne karbonovou…
Jak rychlý je čtyřdveřový Mercedes-AMG GT 63 S 4Matic+? Absurdně
Kvíz: Poznáte tato auta podle detailů?
První autonomní autobus do každého počasí
Spalovací motor bude luxus. Volkswagen oznámil zdražování
Hry pro příležitostné hráče