10 důvodů, proč studovat MBA - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

10 důvodů, proč studovat MBA

, Ústav práva a právní vědy ,
10 důvodů, proč studovat MBA
Zdroj: Ústav práva a právní vědy

V dnešní společnosti existuje obrovský výběr profesních oblastí, ve kterých lze realizovat vysněnou kariéru, ale zároveň velké množství vzdělaných lidí, s nimiž je nutné o atraktivní příležitosti soutěžit. Při tolika profesních příležitostech je nalezení správného postgraduálního vzdělávacího programu výzvou. Kvalitní MBA školy umožňují přihlásit se do programu, který poskytne potřebné znalosti a dovednosti na míru připravené pro vaši praxi nebo podnikání. Studium MBA je volba, která v sobě ukrývá velký kariérní potenciál a získání dlouhodobě udržitelné výhody.

Zde je 10 hlavních důvodů, proč se vyplatí studovat MBA.

Reference absolventů MBA

1. Vysoký platový potenciál

Výzkumy výše mezd vyplácených jednotlivcům s titulem MBA v porovnání s platy zaměstnanců s jinými stupni vzdělání potvrzují, že existuje významný rozdíl. Ve srovnání s ostatními zaměstnanci v jakémkoli zařízení je absolvent MBA obvykle lépe ohodnocený. To funguje, ať už je absolvent MBA zaměstnán v soukromém nebo veřejném sektoru. Titul MBA představuje dlouhodobě udržitelnou výhodu oproti těm, kteří mají jen klasický vysokoškolský titul.

2. Můžete být svým vlastním šéfem

Z mnoha absolventů MBA se stávají podnikatelé. Zapsáním se do programu MBA je možno získat potřebné znalosti a postupy, potřebné k úspěšnému startu a provozování vlastních firem. V rámci studia manažerských programů se lze naučit řízení podniku, finančnímu plánování i vedení lidí. Tyto dovednosti poskytují perfektní pozici pro efektivní řízení vlastního podnikání a zároveň přispějí k osobnímu rozvoji a růstu individuálních příjmů.

Absolventi MBA dokážou úspěšně šéfovat jiným i sami sobě.

3. Lepší pracovní příležitosti

Programy MBA poskytují rozmanitější možnosti a širší prostor pro absolventy klasických škol s praxí, kteří si chtějí rozšířit praktické znalosti. V programech MBA je zahrnuto několik klíčových oblastí, včetně lidských zdrojů, psychologie, time managementu, ekonomie, financí aj. Všechny tyto oblasti předurčují absolventy MBA k výkonu povolání v korporátním i ve veřejném sektoru. Po získání nových znalostí získají absolventi MBA více zajímavých příležitostí, jak se uplatnit a nechat vyniknout svoje schopnosti.

Absolventi MBA přicházejí do kontaktu s lepšími pracovními nabídkami.

4. Síť nových kontaktů

Navazování nových kontaktů a tvorba sociálního kapitálu nikdy nebyla tak důležitá jako v současnosti. Kvalitní MBA škola poskytuje skvělou základnu pro absolventy MBA k setkání s úspěšnými lidmi. Mezi odborníky, se kterými se můžete během studia programů MBA setkat, patří právníci, personalisté, podnikatelé, poradci, lékaři i další profese. Studium MBA připravuje cestu k interakci s budoucími obchodními manažery, top manažery a vedoucími pracovníky působícími ve veřejných službách. Po ukončení studia mohou být tito lidé ideálními obchodními partnery nebo dokonce poskytnout výjimečná doporučení. V rámci studia MBA mohou absolventi potkat potenciální zaměstnavatele. Vybudovaná síť kontaktů je velmi prospěšná pro další budoucnost u naprosté většiny studentů.

V rámci studia dochází k navazování nových kontaktů a příležitostí.

5. Flexibilita

Pro ty, kteří jsou zaměstnáni nebo podnikají a chtěli by si udržet potřebné pracovní tempo při získávání titulu MBA, může studium na většině škol nabídnout potřebnou flexibilitu. Studovat je možno klasickou distanční formou s návštěvou výuky o víkendech nebo 100% online. Tyto možnosti znamenají, že studenti mohou pracovat tempem, které je pro ně ideální, bez pocitu pracovních karambolů nebo stresu.

Studium MBA je maximálně flexibilní a propojuje se s kariérou.

6. Důvěryhodnost

Jednotlivci, kteří touží po odklonu zaměstnávání v organizaci a preferují větší nezávislost, zjistí, že jim MBA poskytuje větší důvěryhodnost. Ti, kteří realizují spolupráci či obchody s absolventem MBA, budou v porovnání s někým bez MBA uvolněnější a ochotnější ke spolupráci. MBA ukazuje, že jste odborníkem na to, co děláte. Potenciálním partnerům dáváte najevo, že jste vysoce kompetentní a oddaní vašemu odvětví. Kromě toho potvrzuje špičkovou kompetenci v určité oblasti nebo sektoru, jako jsou finance, management, psychologie, prodej apod.

Studium MBA posiluje důvěryhodnost a profesní kompetence.

7. Osvědčená značka

Po ukončení studia MBA je absolvent držitelem diplomu ve známých klíčových oblastech nebo v některých specializovaných manažerských rolích v rámci podniku. Titul MBA je velmi dobře rozpoznatelný po celém světě. Může být využit k výkonu jiných profesních oborů, protože je vysoce kompatibilní s jinými vzdělávacími programy. Titul MBA z kvalitní školy signalizuje u jeho držitele orientaci na praxi, výsledky a pokročilou schopnost analýzy a nalézaní řešení složitějších problémů.

Titul MBA z ověřené školy firmy oceňují.

8. Nové znalosti

Mnoho absolventů MBA zjistilo, že tento studijní program je důkladně poučil o určitých aspektech života, zejména pokud jde o operace v podnikání a obchodním světě. Zatímco mnozí manažeři bez MBA často dlouze přemýšlejí, jak a proč je učiněno konkrétní obchodní rozhodnutí, absolvent MBA je schopen se rozhodovat rychle a účinně. Díky MBA získají absolventi podrobný pohled na svět podnikání. Získání nebo posílení „DNA úspěchu“ je součástí studia MBA na každé dobré škole.

Kvalitní studium MBA prohloubí znalosti a „DNA úspěchu“.

9. Pokročilé komunikační dovednosti

V rámci programu MBA se účastníci zdokonalují, jak rozklíčovat a jasně pojmenovat problémy. Učí se umění zacházení s manažerskou terminologií i jak ji zasadit do kontextu konkrétní firemní kultury. Studium pomáhá rozvíjet efektivní a výjimečné prezentace a pokročilé interpersonální vztahy. Tyto komunikační dovednosti jsou ve světě současného managementu neocenitelné.

Studium MBA podporuje rozvoj komunikačních dovedností.

10. Osobní rozvoj

Absolvent MBA se po dokončení studijního programu stává do značné míry novou osobností – profesionálem s novým pohledem na život a svět podnikání. Oblasti výuky MBA rozvíjejí dovednosti a profesionalitu studentů v oblasti úspěchu i přežití, což jim umožní stát se výjimečnými komunikátory a poradci v komplikovaném světě podnikání i politiky. Studium Masters of Business Administration bezpochyby může změnit vnímání života i managementu a nasměrovat kariérní potenciál novými směry.

Studium MBA nenabízí jen nové znalosti, ale celkový osobní rozvoj jednotlivce.

Studium programů MBA představuje příležitost ke kariérnímu restartu, osobnímu zdokonalení i růstu platu. Možnosti výběru MBA školy i nejvhodnější specializace dávají příležitost chtít víc.

Další informace najdete na www.ustavprava.cz.

10 důvodů, proč studovat MBA
3.7 (73.33%) 3 hlasování
Diskuze