Zůstaňte v Praze! Průvodce týdeníku Euro víkendovou metropolí #59

16. června, 06:19 - Yuran Honek
16. června, 06:19

Neonová Medicína, Sbírka černobílých fotek, Knihy u Vltavy, Po stopách zapomenuté architektury, Kouzelně zdravé bylinky. Jak najít v metropoli cestu k inteligentní zábavě, sofistikovaným projektům a moderní umělecké scéně vám poradí online průvodce Prague-up.

Neonová Medicína

V pátek 16. června večer se můžeš v Holešovickém multimediálním prostoru NEONE, nakopnout hudební Medicínou třeba od Coucou Chloe (FR/UK). Dalšími účinkujícími jsou NEW MAGIC MEDIA, evaunit1, yeseter aka ADO a dné. Akce MEDICINE s pořadovým číslem 17 slibuje nejen zajímavou hudbu, ale například i speciální atmosféru prostoru modelovanou vlastními vizuály a light designem.

Multimediální prostor Neone

Sbírka černobílých fotek

Fotografování přírody a černobílá fotografie: mohlo by se zdát, že je to přinejmenším neobvyklá kombinace. Výjimečná sbírka černobílých fotografií, kterých je něco kolem 250, zobrazuje domorodé obyvatelstvo, divokou přírodu, zvířata a zapomenuté kusy divoké Země. Na fotografování celého pásma, pracoval autor Sebastiao Selgado 7 let (2004 – 2011) a při této práci procestoval v podstatě celý svět. Sbírka je rozdělena geograficky, podle oblastí, kde fotografie vznikaly a prohlédnout si ji můžete již tento víkend v Praze v letohrádku Belveder. Výstava s titulem Genesis potrvá do 17.září.

Sebastiao Selgado bude vystavovat v letohrádku Belveder

Knihy u Vltavy

Organizátoři nazývají Knihex knižním jarmarkem. Jeho účelem je představení literární produkce zajímavých, malých a méně známých nakladatelství. V sobotu 17. a v neděli 18. června můžete na pražské Štvanici objevit nejen nové knižní tituly. V příjemném prostředí na břehu Vltavy, budou kromě doprovodného programu s několika divadelními představeními, hudbou a workshopy, vystaveny ukázky technologie výroby knih a za zmínku a pozvání stojí určitě i prodejní výstava Akademie výtvarného umění.

Knižní jarmark Knihex

Po stopách zapomenuté architektury

V neděli 18. června dopoledne to vypadá na pěknou procházku. Vydejte se po stopách zapomenuté architektury, prohlédněte si největší stadion světa a další chátrající, ale i ty už zachráněné budovy, které neztrácejí své kouzlo, mají historický a kulturní význam nebo například geniální architektonický styl. Na akci je potřeba registrovat se předem a výtěžek ze vstupného bude použit jako příspěvek na opravu kostela ve Vrbici. Trasa se vine pohodlně, z kopce a prohlídka po slavných a prázdných vilách dojde někdy kolem oběda ke svému cíli na pražské Bertramce.

Prohlídka po slavných a prázdných vilách

Kouzelně zdravé bylinky

Dnešní doba a svět, ve kterém žijeme, si žádají své a jednou z častých daní, které člověk platí za svůj komfort a konzum jsou I problémy s trávením a celkový nesoulad v harmonických procesech výživy lidského organismu. Ovšem tak jako na všechny své problémy, dostalo lidstvo I na tento svů neduh lék. Projekt HAENKE pojmenovaný podle známého českého botanika Tadeáše Haenkeho pořádá neděli 18. června workshop na téma domácí rostlinoléčby, tentokrát v souvislosti s poruchami trávení. Lekce probíhají v češtině a účastníci budou postupně seznámeni se základy fytoterapie a vyrobí si dva vlastní produkty. Pro účast je potřeba se zaregistrovat.

Botanický projekt Haenke

Stalin seká latinu

Temperament Latinské Ameriky prostě má a vždy měl své výjimečné kouzlo. Voní sluncem, ovocem a ohněm tanečnic. Alespoň tedy mě. A právě hudbu, tanec, skvělé a bohaté jídlo, čerstvé drinky, vůně, barvy, zapadající slunce a opravdovou latinskou kulturu, můžete ochutnat a zažít v Praze. Sdružení Integration centre of Prague pořádá v sobotu 17.června na Stalinu program plný workshopů, koncertů, gastronomie a exotické kultury. Zajímavá bude určitě i Latin art gallery a po západu slunce se domů nejde. Připravená je totiž after party, na které se o dynamický a harmonický pozdní večer postarají Djs z Mexika a Peru.

Sdružení Integration centre of Prague pořádá program plný workshopů, koncertů, gastronomie a exotické kultury

Na další akce se podívejte v Prague-Up kalendáři.


Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
Auta
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik…
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Technologie
8 smartphonů do 10 000 Kč: kompakt, phablet, odolňák i vlajková loď [Vánoce 2017]
Robot Atlas je zase mrštnější. Podívejte, jak udělá salto (video)
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Procesory ARM proráží už i v superpočítačích. Na ThunderX2 s jádry Vulcan sází sám Cray
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít