Zůstaňte v Praze! Průvodce týdeníku Euro víkendovou metropolí #58

09. června, 06:29 - Yuran Honek
09. června, 06:29

Víkendové Osvícení v Národním, Praha žije hudbou, Sobota v rádiu, Kultura našich sousedů, O skleničku víc, Oslava šestých narozenin. Dost důvodů strávit víkend v hlavním městě.

Víkendové Osvícení v Národním

Emoce začínajícího víkendového večera můžete v pátek i v sobotu naladit s vizuálně pohybovou inscenací Laterny magiky Human Locomotion. Dynamické prolnutí sugestivní hudby a lidských těl tančících ve smršti fotonů vypráví příběh geniálního vynálezce a fotografa Eadwearda Muybridge, posedlého zachycováním světla a času. Současní autoři ztvárnili příběh člověka Ameriky 19. století, ve které se milenci stříleli o něco častěji než dnes a lidstvo se teprve nadechovalo k technologické expanzi.

Představení ve smršti fotonů

Praha žije hudbou

Víkendová Praha doslova ožije hudbou. Ve čtvrtek bude na piazettě Národního Divadla zahájen festival pouličního umění Praha žije hudbou 2017, kde bude uvedena premiéra Zakázané symfonie a odstartuje průvod za busking. V pátek ožijí pódia a rozjede se kulturní řetěz více něž 200 koncertů, divadel a rozmanitých vystoupení, na kterých vystoupí přední postavy české scény spolu s mladými talenty i amatéry. Hlavním festivalovým dnem je sobota a ti, co ještě nebudou mít kultury dost, se potkají na četných afterparties v klubech a barech.

Město ožije hudbou

Sobota v rádiu

Posloucháte Radio Wave nebo vás zajímá, jak to vypadá ve vysílacím studiu? V sobotu od 9:00 můžete na rohu Balbínovy a Vinohradské zažít s moderátory doslova na vlastní kůži živé vysílání, vidět a slyšet dj sety, pravidelné pořady a rozhovory. Mezi hosty sobotního otevřeného studia bude například Monika Načeva a vysílat se bude veřejně až do 22:00.

Může být rozhlasovým moderátorem každý?

Kultura našich sousedů

Žijeme v kosmopolitním světě, ale jak dobře vlastně známe své sousedy? Polský institut v Praze pořádá v sobotu 10. června v běžně nepřístupných prostorách zahrad ve Valdštejnské ulici Polský den. Ochutnat můžete nejen atmosféru polské hudby, ale taky tradiční dobroty, jídlo a pití. Pro děti je připraven například pohádkový autobus a zajímavá může být i prezentace regionů Polska nebo workshop výroby ručního papíru. Program ukončí ve večerních hodinách koncert jazzové hudby s horalskými nápěvy.

Zahrady ve Valdštejnské u Polského velvyslanectví

V sobotu O skleničku víc

…tento film Břetislava Pojara z roku 1953, pásmo němých ,,slapstick,, komedií, Árii prérie Jiřího Trnky a jiné lahůdky české kinematografie můžete shlédnout, zúčastníte-li se sobotní Filmové (muzejní) noci v pražském kině Ponrepo. V 19:00 začne v rámci Pražské muzejní noci program pro malé i velké diváky, a když vydržíte do 23:00, uvidíte, jak začínající John Travolta přitancuje z Brooklynu pod taktovkou jiného slavného Johna. Pokud máte trošku šikovné ruce, můžete si po ukončení projekce v místní výtvarné dílně vyrobit i thaumatrop.

Kino Ponrepo

Oslava šestých narozenin

K pěkné neděli patří rozhodně I dobré jídlo, a tak může být k uspokojení mlsných bříšek odpolední oslava narozenin food bloggerek Vývařovna v Cargo Gallery Praha zrovna to pravé. Sausage party, kuřata v podvazkách, zmrzlina a nová knížka… V euforii záplavy endorfinů své gastrománie si můžeš pořídit novou kérku, účes nebo navštívit atelier recyklovaného skla. Atmosféru akce probarví hudební vystoupení zajímavých účinkujících a svůj dobrý smysl má i připravená bohatá tombola. No a o tom, jaké to celé bylo, si můžete nad ránem popovídat na afterparty…

Cargo Gallery

Jak strávit víkend v prosluněné metropoli vám poradí Prague-up kalendář.


Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Segwit2x se nekoná. Bitcoin se zatím štěpit nebude.
Rozdíly v placení zdravotního a sociálního pojištění pro OSVČ
Měli byste se bát, když nakupujete na českých e-shopech?
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
Auta
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik…
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Technologie
8 smartphonů do 10 000 Kč: kompakt, phablet, odolňák i vlajková loď [Vánoce 2017]
Robot Atlas je zase mrštnější. Podívejte, jak udělá salto (video)
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Procesory ARM proráží už i v superpočítačích. Na ThunderX2 s jádry Vulcan sází sám Cray
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít