Zůstaňte v Praze! Průvodce týdeníku Euro víkendovou metropolí #45 - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Zůstaňte v Praze! Průvodce týdeníku Euro víkendovou metropolí #45

, Martin Ackermann,
Zůstaňte v Praze! Průvodce týdeníku Euro víkendovou metropolí  #45
Zdroj: prague-up calendar

Spolupráce na Jednom Světě, úplňková cyklojízda, slavnost kávy, Venušiny dny, za hranice drum’n’bassu, Human Locomotion a Tiché dialogy. Kam se o víkendu schovat před zimou, vám napoví Prague-up kalendář.

Spolupráce na Jednom Světě

 Radikální politika, občanský aktivismus, moc médií a džihádisté. To jsou témata, která o víkendu připomene většina pražských komorních kin. Promítat bude festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, jež letos nese podtitul Umění spolupráce.

Většinu pražských komorních kin o víkendu ovládne Jeden svět (Foto: Prague-up)

Radikální politika, občanský aktivismus, moc médií a džihádisté. To jsou témata, která o víkendu připomene většina pražských komorních kin. Promítat bude festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, jež letos nese podtitul Umění spolupráce. Příklady spolupráce, nebo naopak její absence, tématicky sdružuje dohromady sto čtrnáct snímků. Novinkou letošního ročníku jsou interaktivní zóny ve virtuální relatitě, které vás přenesou do nejrůznějších světů a stavů. Na vlasní kůži můžete vyzkoušet život vězně v cele, slepotu nebo čekání na jatka.

Kromě workshopů, výstavy nebo setkání s filmovými řežiséry se Jeden Svět vydá na tradiční úplňkovou cykljízdu a vy můžete s ním. Za svitu měsíce a osvětlených kol se můžete společně vydat od Novoměstské radnice do letenského Bio Oka, kde se bude promítat film o dívčí skupině z Los Angeles, které spojuje právě láska k cyklistice a ženská práva.

Slavnost kávy

Milovníci kávy by si neměli nechat ujít Baristu roku v Jatkách78.

Milovníci kávy by si neměli nechat ujít Baristu roku (Foto: Prague-up)

Milovníci kávy by si neměli nechat ujít Baristu roku v Jatkách78. Národní kolo soutěže o nejlepšího baristu bude fascinující požitkářskou podívanou a vy budete mít možnost všechny finálové kávy ochutnat přímo od soutěžících. Vedle baristů se představí i deset nejvybranějších českých pražíren a k neomezené degustaci vám o kávě budou povídat zkušení řečníci.

Venušiny dny

 Středeční svátek žen zahájil druhý ročník fatálního feminního festivalu ve vinohradské Venuši ve Švehlovce. Mikrofestival umění o ženách, s ženami i proti nim nabízí čtyřdenní blok premiér, divadla a konferenci.

Mikrofestival věnovaný ženám zavládne na Vinohradech (Foto: Prague-up)

Středeční svátek žen zahájil druhý ročník fatálního feminního festivalu ve vinohradské Venuši ve Švehlovce. Mikrofestival umění o ženách, s ženami i proti nim nabízí čtyřdenní blok premiér, divadla a konferenci. Existuje vůbec umění pro ženy? Jaká témata sdílí ženské autorky? Pokud vás zajímá vztah genderu a umění, zastavte se na sobotní konferenci kde se budou odbroníci věnovat mýtu romantické lásky. Festival zakončí premiéra vogue-tanečního představení Neobitchejné o objevování různých genderových identit.

Za hranice drum’n’bassu

Do Paláce Akropolis zavítá drum’n’bassový hudebník Frederic Robinson.

Frederic Robinson přinese o víkendu drum’n’bass do žižkovské Akropole (Foto: Prague-up)

Do Paláce Akropolis zavítá drum’n’bassový hudebník Frederic Robinson. Zlámáné elektronické beaty protkané akustickými nástroji a vlivy moderní klasiky, jazzu i world music – tak by se daly popsat jeho rozmanité experimenty, které živě doplní vokalistka Lily Juniper. V energickém livesetu zazní převážně loňská podzimní novinka Flea Waltz. Jako předskokan vystoupí domácí multižánrový hudebník Subject Lost oceněný cenou Anděl.

Human Locomotion

Mistři multimediálního divadla laterna magika obsadí Novou scénu s úspěšnou inscenací Human Locomotion.

Na Nové scéně vystoupí Human Locomotion (Foto: Prague-up)

Mistři multimediálního divadla laterna magika obsadí Novou scénu s úspěšnou inscenací Human Locomotion. Příběh o Eadweardu Muybridgovi, vynálezci rychlé závěrky, jež byl posedlý studiem pohybu, má s Laternou magikou mnoho společného – pohyb, fotografii, film. Pozadí jeho osobního života zůstává však veřejnosti většinou neznámé. Vydejte se do Ameriky 19. století a nechte se unést silnými vizuálními obrazy, sugestivní hudbou a detailní scénografií.

Tiché dialogy

Hledáte ticho? Najdete ho v Leica Gallery ve Školské ulici.

Ticho naleznete o víkendu v Leica Gallery ve Školské ulici. (Foto: Prague-up)

Hledáte ticho? Najdete ho v Leica Gallery ve Školské ulici. Název Tiché dialogy nese probíhající výstava jednoho z nejvýraznějších osobností české fotografie Jaroslava Kučery. Fotograf se nyní zaměřil na všeobklopující městské banality, které mohou vytvářet silnější příběh, než sám člověk v hledáčku kamery. Černobílé diptchy tak odhalují v šedém městě dialogy té nejobyčejnější každodenní reality.


Ohodnoťte tento článek
Diskuze