Zůstaňte v Praze! Průvodce týdeníku Euro víkendovou metropolí #41 - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Zůstaňte v Praze! Průvodce týdeníku Euro víkendovou metropolí #41

, Martin Ackermann,
Zůstaňte v Praze! Průvodce týdeníku Euro víkendovou metropolí #41
Zdroj: Prague-Up.com

Relax v Arše, severní vítr v Lucerně, nokturna v Neone, valentýnská tancovačka a hypnotická loutna v Meetfactory. Kam se o víkendu schovat před zimou, vám napoví Prague-up kalendář.

Relax v Arše

Odměňte se po týdenním spěchu v Arše, dopřejte si Relax Now! Mezinárodní divadelní soubor Spielraum Kollektiv zkoumá, jak se na nás projevuje fenomén spěchu. Na základě terénních rešerší v Londýně, Berlíně nebo pražském Václavském náměstí, vytvořila skupina vlastní výrazový jazyk mapující každodenní život hlavních měst. Tanec „obnažených těl“ a záběry uspěchaných metropolí vytváří sociální dokument, který vás možná donutí se na chvíli zastavit.

 Divadlo Archa
Divadlo Archa (Zdroj: Prague-Up)

Severní vítr v Lucerně

Severní vítr je krutý…v Lucerně. Absurdní komedie, drsný humor, syrová dramata bez happy endu a překrásná skandinávská přiroda. Čerstvou nálož mrazivých filmů naservíruje již posedmé tradiční přehlídka severské kinematografie Severská filmová zima. Na výběr je z 26 snímků ze sedmi zemí. Nové kousky, nestárnoucí klasika a filmy, které jste ještě jinde neměli možnost vidět. V originálním znění s českými i anglickými titulky.

 Severská filmová zima
Severská filmová zima (Zdroj: Prague-Up)

Nokturno v Neone

Spectaculare se pomalu blíží ke konci. To nejlepší z klubové části si však nechává na tento víkend. V holešovickém Neone se představí londýnský label Lobster Theremin, který soustřeďuje beatové excentriky z celého světa. Těšit se můžete na jeho zakladatele Jimmyho Asquitha, maďarského elektro producenta Route 8 nebo slovenského rodáka Imre Kiss, se kterým se ponoříte do nokturnálních krajin lo-fi techna.

 Spectaculare
Spectaculare (Zdroj: Prague-Up)

Se vstupenkou si můžete odskočit i vedle do The Chemistry Gallery. Druhá stage večera pod taktovkou české stálice bude party-dernisáží Spectaculare Art Show – výstavy interaktivních světelných objektů a kinetických instalací od českých umělců, které věrně znáte např. ze Signal Festivalu.

 Spectaculare Chemistry
Spectaculare Chemistry (Zdroj: Prague-Up)

Valentýnská tancovačka

Pokud raději dáváte přednost starým flákům, pak si jděte trsnout na Spritz do Klubu Famu na Smetanovu nábřeží. O starý dobrý house, disco a výběr z nejlepšího popu se postará tradiční famózní kombo Holy a Attitudes. Tancovačka v režii Pioneer Prague, která původně vznikla pro gay komunitu, si rychle našla oblibu u všech, kteří si chtějí užít spontánní večer bez rozdílů, což dokazuje nyní už šesnáctá edice večírku.

 Spritz v Klubu Famu
Spritz v Klubu Famu (Zdroj: Prague-Up)

Hypnotická loutna v Meetfactory

Stimul nights otvírají sezonu s loutnistou Jozefem Van Wissemem. Holandského hudebníka nepochybně znáte ze soundtracku k upírské romanci Jima Jarmushe Přežijí jen milenci, za který dostal cenu v Cannes. Van Wissem má za sebou na tisíc koncertů, coby sólista zní ale obvykle úplně jinak. Jeho instrumentálky odívají loutnu do hypnotických repetic a vystoupení jsou hlubokým, uklidňujícím zážitkem. Nedělní koncert v Meetfactory doprovodí zdejší avagantgardní dobrodruh Oldřich Janota.

 Meet Factory
Meetfactory (Zdroj: Prague-Up)

Na další akce se podívejte v Prague-Up kalendáři.


Ohodnoťte tento článek
Diskuze