Zůstaňte v Praze! Průvodce týdeníku Euro víkendovou metropolí #40 - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Zůstaňte v Praze! Průvodce týdeníku Euro víkendovou metropolí #40

, Martin Ackermann,
Zůstaňte v Praze! Průvodce týdeníku Euro víkendovou metropolí #40
Zdroj: Prague-Up.com

Juergenova krása, galerijní víkend, Silent Night, Zlaté město, oběd v kině a Modernista shopping. Kam se o víkendu schovat před zimou, vám napoví Prague-Up kalendář.

Juergenova krása

Pamatujete na Juergenův velkoformát na úspěšné přehlídce momentek Only The Good Ones? Nyní si ho můžete vychutnat v celém prostoru galerie Rudolfina. Fotograf, který fotil Bjórk, Sinéad O’Connor nebo Nirvanu, šokoval módní svět. Své modely totiž nikdy nepřikrašloval ani neretušoval, často je stavěl do nepříjemných situací. Výstava s klišoidním názvem Enjoy your life! servíruje radostnou sérii Jurgenovo děl, ze kterých dýchá nadhled a smysl pro humor. Reklamu tu ale opravdu nenajdete a popisků je minimum. Jak si fotky vyložíte, nechá autor tentokrát na Vás.

 Výstava Enjoy your life! v Rudolfinu
Výstava Enjoy your life! v Rudolfinu (Zdroj: Prague-Up)

Galerijní víkend

Národní galerie slaví 221. výročí svého založení a zve na všechny výstavy zadarmo. Za víkend si tak můžete oběhnout třeba Umění Asie v Paláci Kinských, Rembrandta ve Šternberském paláci nebo moderní umění ve Veletržním paláci. Čekají vás komentáře k nejslavnějším dílům sbírky, komentované prohlídky a workshopy. A jak to vlastně s českou klenotnicí umění bylo? To se dozvíte na nedělní premiéře dokumentu, který vás provede dějinami i zákulisím.

 Veletržní palác
Veletržní palác (Zdroj: Prague-Up)

Silent Night

Sobotní večer v divadle Ponec tichou nocí rozhodně nebude. Devátá celonoční mše pod taktovkou pražského labelu Genot Centre představí zásadní postavu současné íránské experimentální scény Siavash Amini a ve Vídni usazeného Dina Spiluttini. Domácí scénu zastoupí nadějný Izanasz a experimentální duo Kora et le Mechanix. Temný drone, hřejivé hlukové plochy a nejkřehčejší tóny ke spánku i snění. Tak bude vypadat další ze spacích koncertů. Pokud jste si nestihli zarezervovat lůžko, nezmeškejte alespoň první, koncertní část večera.

 Silent Night
Silent Night (Zdroj: Prague-Up)

Zlaté město

Soubor Chemické divadlo se zamýšlí nad bohatstvím Prahy. Nechali bychom naše město zbourat kvůli zlatu? Co se skrývá za fasádou nablýskaných domů, které rostou jako houby po dešti v samotném srdci Prahy? Adaptace děje povídky Gustava Meyrinka, časopisu Nový prostor, hospodských řečí a současných pražských reálií. Groteskní zachycení života a snů Pražanů, jejichž město je v ohrožení.

 Venuše
Venuše ve Švehlovce (Zdroj: Prague-Up)

Oběd v kině

Oběd v kině? Pokud jste filmový brunch ještě nevyzkoušeli, tak vytáhněte paty v neděli do letenského Bio Oka. Tam si totiž můžete objednat čerstvé jídlo přímo do sálu. Od desíti se bude promítat nový dokument o jednom z nejvýraznějších hudebníků v Česku i na Slovensku – Richardu Müllerovi. A jestli si chcete přispat, v poledne startuje Místo u moře, nové drama oceněné Zlatým Glóbem za nejlepšího herce.

 Filmbrunch v Bio Oko
Filmbrunch v Bio Oko (Zdroj: Prague-Up)

Modernista shopping

Držíte krok s dobou a víte, co se doma nosí? Inspiraci na vyšperkování interiéru hledejte v Modernistovi ve Vinohradské tržnici. Tady si vyberte si z prověřeného designu 20. století i ze současných trendů. Na výběr je od zrestaurovaných unikátů po bytové doplňky, svítidla, nádobí a další předměty denní potřeby.

 Modernista na Vinohradské tržnici
Modernista na Vinohradské tržnici (Zdroj: Prague-Up)

Na další akce se podívejte v Prague-Up kalendáři.


Ohodnoťte tento článek
Diskuze