Zůstaňte v Praze! Průvodce týdeníku Euro víkendovou metropolí #37 - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Zůstaňte v Praze! Průvodce týdeníku Euro víkendovou metropolí #37

, Martin Ackermann,
Zůstaňte v Praze! Průvodce týdeníku Euro víkendovou metropolí #37
Zdroj: prague-up.com

Íránci v kinech, dekonstrukce češství, techno v bance, degustace s paní Yuka, konec ztraceného ráje a Jatka, mraky, deka. Kam za kulturou v novém roce vám napoví Prague-up kalendář.

Íranci v kinech

V pražských kinech Lucerna, Světozor, Bio Oko a v kinu Pilotů vrcholí letošní ročník Festivalu íránských filmů. Nové neotřelé náměty, realistické pohledy a rafinovaná imaginace. Tak se dá popsat nová éra nezávislé íránské kinematografie, jejíž snímky překvapují i na mezinárodních festivalech. Pokud jste v týdnu žádný snímek z blízkého východu nestihli, nevadí, to nejlepší na vás čeká o víkendu. Soutěžní filmy, dokumenty, filmové semináře, páteční večer afgánských filmů nebo sobotní večírek v Nodu.

Pasáž u kina Světozor

Pasáž u kina Světozor (Foto: prague-up.com)

Dekonstrukce češství

Letenské Studio Hrdinů představí premiéru hry Buňka číslo známé spisovatelky Petry Hůlové. Drama volně inspirované povídkou lucemburského autora Rogera Manderscheida hledá odpovědi na otázku, kam se emancipovala naše společnost. Odkud jsme přišli a kam se ubíráme? Jak uchopit češství vám interpretuje trojice intelektuálek, v hlavní roli uvidíte například držitelku Ceny Alfreda Radoka Ivanu Uhlířovou.

Studio hrdinů

Studio hrdinů (Foto: prague-up.com)

Techno v bance

Čerstvá série klubovek elektronické hudby Cukr opráší prostory bývalé Německé agrární a průmyslové banky v Opletalově ulici. Zapomenuté secesní prostory ovládnou temnější polohy techna se španělským headlinerem Error Etica a stálicí domácích warehouse večírků. Jestli máte rádi undergroundové taneční mejdany, páteční Cukr bude zaručeně divokým vstupem do nové sezóny.

Cukr

Cukr (Foto: prague-up.com)

Degustace s paní Yuka

Pokud máte rádi Japonsko nebo jste jen zvídaví degustátoři, stavte se v pátek do Momoichi Coffetearia. Nová kavárna v Římské ulici nedaleko Náměstí Míru pořadá další ze svých degustačních večerů, kde představí ochutnávku pěti japonských čajů a dezertů. Dobroty vám naservíruje paní Yuka Tirala s autentickým vyprávěním o zrodu pěstování organického čaje v Japonsku. Kdyby vám čaj nestačil, v nabídce je i japonské pivo!

Japonské čaje

Japonské čaje (Foto: prague-up.com)

Konec ztraceného ráje

Palác Kinských se blíží do finále s probíhající výstavou Celník Rousseau. Exhibice jednoho z nejvýznamnějších představitelů naivního umění Henri Rousseaua představuje jeho snové exotické krajiny, výjevy z džungle, ženské portréty a jeho ikonický portrét – jedno z nejpůjčovanějších děl české sbírky. Výběr doplňují díla českých umělců jako jsou Zrzavý, Filla nebo Toyen. Tolik známých jmen na jednom místě? Do neděle máte poslední příležitost!

Palác Kinských

Palác Kinských (Foto: prague-up.com)

Jatka, mraky, deka

Pro nedělní odreagování je jasná volba představení Mraky. Deka. Hovna v prostoru bývalých holešovických Jatek. Pod názvem neobvyklé taneční inscenace se skrývají tři příběhy souboru Dekkadancers, složeného ze sólistů Národního divadla. Sedm žen, které se „nebojí špíny a smyjí i vaše hříchy“, jsou vtělením těch nejdivočejších představ o tanci. První letošní repríza slibuje i speciální perličku na konec večera.

Soubor Dekkadancers

Soubor Dekkadancers (Foto: prague-up.com)

Na další akce se podívejte v Prague-Up kalendáři.


Ohodnoťte tento článek
Diskuze