Zůstaňte v Praze! Průvodce týdeníku Euro víkendovou metropolí #33 - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Zůstaňte v Praze! Průvodce týdeníku Euro víkendovou metropolí #33

, Martin Ackermann,
Zůstaňte v Praze! Průvodce týdeníku Euro víkendovou metropolí #33

Havel v Doxu, adventní slam, hudební kavárenská nadílka, křehká Katarzia, norské drama a slunovratní cyklojízda. Jak si užít poslední adventní víkend vám napoví Prague-up kalendář.

Havel objektivem českých fotografů

V holešovickém centru současného umění DOX je v plném proudu rozsáhlá výstava k příležitosti nedožitých 80. narozenin Václava Havla. Expozice více než 300 fotografií předních českých fotografů Tomkiho Němce a Bohdana Holomíčka představují zásadní historické okamžiky i obyčejné chvíle oddechu dramatika, politika, prezidenta a občana. Výstavu doplňují dosud nezveřejněné filmové dokumentární záznamy Petra Jančárka a filmové i hudebně-literární večery. A nebo se přijďte podívat na novou vzducholoď.

Holešovické centrum současného umění DOX

Holešovické centrum současného umění DOX (Foto: prague-up.com)

Adventní slam

Pokud nevíte co s pátečním večerem, stavte se do Café v Lese v Krymské ulici na poslední letošní slamový cirkus. Nečekejte však autorské čtení ani recitační soutěž. Pohyb, rytmus, mimika a především komunikace s diváky dělá ze slam poetry unikátní autorskou performance na pomezí divadla a poezie, kterou vám na adventní edici představí legendy české scény i vítězové letošního mistrovství.

Slam poetry je improvizovaná stand-up poezie, vytvářená přímo před diváky na pódiu

Slam poetry je improvizovaná stand-up poezie, vytvářená přímo před diváky na pódiu (Foto: prague-up.com)

Nejen hudební nadílka

V sobotu na vás čeká bohatá vánoční nadílka v Yes kafe / studio. V útulné letenské kavárně si přijdou na své jak milovníci dobrého pití a jídla, tak hudební fajnšmekři. Od brzkého odpoledne bude připraveno speciální pop-up menu od nové kuchařské dvojice, japonské whisky a rumy, vánoční pivní speciál a nějaké to cukroví. Během dne se za djským pultem budou střídat domácí matadoři, kteří vás provedou cestou od ambientních groovů po klubový house a techno.

Yes kafe studio

Yes kafe studio (Foto: prague-up.com)

Křehká Katarzia a drsné tóny

Pod názvem Katarzia se skrývá projekt slovenské písničkářky žijící v Praze. Za tři roky působení má na kontě dvě studiová alba a svoje živá vystoupení rozšiřuje o další hudebníky. Její “slovenský girl folk rap” je svědectvím příběhů dnešních životů mladé generace. Kouzlo její hudby však spočívá v dokonalém splynutí křehkého hlasu s drsnými tóny, stejně jako trpkých textů s její přirozenou dávkou ironie a drzosti. Koncert s pražskou sestavou nepropásněte v sobotu v JazzDocku.

Slovenská písničkářka Katarzia

Slovenská písničkářka Katarzia (Foto: prague-up.com)

Norské drama

Jestli máte chuť na něco vážnějšího, máme pro vás tip na divadelní premiéru. Letenské Studio Hrdinů v neděli hostí novou inscenaci Nic ze mě. Adaptace textů norského autora Arne Lygreho vás zamrazí více než víkendové počasí. Dramatická plavba na otevřeném moři popisuje vztah ženy a mladšího muže, hledajících milostné vykoupení v tragickém vztahu. Romantický příběh, který čím dál tím víc připomíná noční můru, a hořlavá témata mezilidských vztahů.

Letenské Studio Hrdinů

Letenské Studio Hrdinů (Foto: prague-up.com)

Slunovratní cyklojízda

Také vám už začíná chybět projížďka na kole? Jste-li otužilejší, oprašte své kolo a nařiďte si v neděli budíka na pátou. Bajkazyl pro vás přichystal slunovratní cyklojízdu. Pojďte si přesně dva dny před nejdelší nocí v letošním roce společně projet pražské břehy, tunely, mosty a parky. Sraz bude u Rudolfina, v cílové rovince u smíchovského Meetfactory vás bude čekat východ slunce, ale i oheň, svařák a snídaně.

Cyklista, ilustrační foto

Cyklista, ilustrační foto (Foto: prague-up.com)

Kam se o víkendu schovat před zimou, vám napoví Prague-Up kalendář.


Ohodnoťte tento článek
Diskuze