Wi-fi zdarma. Zastávky umožní cestujícím připojení k internetu - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Wi-fi zdarma. Zastávky umožní cestujícím připojení k internetu

, čtk, čap,
Wi-fi zdarma. Zastávky umožní cestujícím připojení k internetu
Zdroj: ČTK

Čekání na tramvaj či autobus si budou moci cestující zkrátit bezplatným surfováním na internetu. Wi-fi připojení umožní jako první zastávka Husinecká v Praze na Žižkově. Do konce letošního června by mělo nabízet internet zdarma 127 zastávek.

Lidé se nebudou muset přihlašovat heslem, užívání je zdarma a připojit se bude možné až do vzdálenosti 50 až 100 metrů od zastávky. Omezeny jsou pouze návštěvy některých stránek, které by například vedly k teroristům.

V dalších šesti měsících plánuje dopravní podnik (DPP) a společnost JCDecaux spustit více než 300 zastávek s volným přístupem na internet. V současné době je připojení spuštěno na 27 přístřešcích a dalších 100 se připravuje ke spuštění služby během června. Do konce roku 2017 budou do provozu zapojeny nejfrekventovanější zastávky pražské hromadné dopravy.

V současné době funguje připojení v zastávkách metra a na prodlouženém úseku trasy metra A z Dejvic do Motola. DPP nyní jedná s poskytovateli mobilních služeb o zprostředkování připojení i na trase metra C, kde by měl zkušební provoz začít.

Dále čtěte:

Další díl do skládačky. Praha koupí kvůli stavbě trasy metra D pozemek v Písnici

Dopravní podnik vydělal na jízdném 3,7 miliardy korun. Tržby mírně klesly

 Dopravní podnik