Volných kanceláří v metropoli ubylo. Nejvíc prázdných místností má Praha 7 - Euro.cz

Přihlášení

Volných kanceláří v metropoli ubylo. Nejvíc prázdných místností má Praha 7

, čtk,
Volných kanceláří v metropoli ubylo. Nejvíc prázdných místností má Praha 7
Zdroj: Profimedia.cz

Podíl volných kanceláří v Praze na konci prvního čtvrtletí činil 9,4 procenta. Meziročně se snížil o 4,5 procenta, v porovnání s koncem loňského roku klesl o 1,1 procenta. Nejvíce prázdných kanceláří bylo v Praze 7, nejméně v Praze 9. Uvedlo to sdružení poradenských firem Prague Research Forum.

Celková výměra moderních kancelářských budov v Praze na konci března činila 3,219 900 metrů čtverečních. To odpovídá rozloze 72 Václavských náměstí. Z toho 71 procent připadalo na kanceláře třídy A, které byly postaveny nebo rekonstruovány v nedávné době a jsou v předních lokalitách velkých měst. Například jsou to Pankrác, centrum Prahy 1 nebo Karlín.

V prvním čtvrtletí byla v Praze dokončena jedna kancelářská budova, projekt Dock in two v Praze 8. Ve výstavbě je 343 tisíc metrů čtverečních kancelářských prostor. V prvních třech měsících firmy zahájily stavbu jednoho projektu. Jde o rekonstrukci projektu Telehouse v Praze 6.


Podívejte se na kancelář 21. století:

Jen tak se v práci zhoupnout… Podívejte se na kanceláře, kde úřaduje český Zuckerberg

Nové kanceláře brněnského prodejce letenek Kiwi.com


„V horizontu příštích dvou let se plánuje jen v Praze vystavět skoro 400 tisíc metrů čtverečních kanceláří. Poptávka je nicméně v současné době tak vysoká, že většina nových projektů se rychle zaplňuje,“ uvedl vedoucí partner poradenské společnosti Prochazka & Partners Radek Procházka.

Nejvyšší dosahované nájemné v centru Prahy vzrostlo zhruba na 20 eur (535 korun) za metr čtvereční na měsíc.

Dále čtěte:

Musíme v Praze zprovoznit brownfieldy, říká primátorka Krnáčová

Praha stagnující. Peníze by metropole měla, není ale do čeho kopnout