Vládní čtvrť v Letňanech: majetkový úřad navrhl prodat v Praze 33 úředních budov - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Vládní čtvrť v Letňanech: majetkový úřad navrhl prodat v Praze 33 úředních budov

, čtk,
Vládní čtvrť v Letňanech: majetkový úřad navrhl prodat v Praze 33 úředních budov
Zdroj: čtk

V souvislosti s plánem postavit vládní čtvrť v Letňanech navrhl majetkový úřad prodat 33 úřednických budov v Praze. Dvě ministerstva chce otevřít veřejnosti. K prodeji navrhl například některé budovy ministerstva pro místní rozvoj, ministerstva financí, České inspekce životního prostředí nebo celníků.

Úřad zároveň uvedl, že prověřil 101 tisíc pozemků ve všech 112 katastrálních územích v Praze. Nejvyšší počet úředníků je podle zjištění možné umístit v Letňanech. Jiné státní a městské pozemky pro takový záměr nejsou dostatečné, uvedl.

S nápadem na výstavbu úřednické čtvrti přišel premiér Andrej Babiš (ANO). Ten se kvůli tomu minulý týden ve středu sešel s primátorem Prahy Zdeňkem Hřibem (Piráti), který dosud stavbu úřednického areálu odmítal. Po schůzce oba politici uvedli, že budou dále jednat. Využití pozemků o rozloze více než 30 hektarů u stanice metra město řeší delší dobu. Nyní je na nich pole, v minulosti chtěl například tehdejší primátor Pavel Bém na parcelách vybudovat areál pro olympijské hry.

Hřib na jednáních v lednu požadoval seznam nemovitostí určených k prodeji. Informace o nich obdržel 30. ledna od generální ředitelky ÚZSVM Kateřiny Arajmu. Následně 8. února obdržel ÚZSVM od Hřiba dopis, v němž podle úřadu rozšířil své požadavky, a to na všechny budovy, kterých se přemístění státních zaměstnanců může týkat, a rovněž nově vymezil požadované údaje. „Požadované údaje jsou evidovány v Centrálním registru administrativních budov, který je ze zákona neveřejný. Proto nyní ÚZSVM analyzuje, v jakém rozsahu je možné údaje zveřejnit, aby nedošlo k porušení zákona,“ uvedl úřad. Dodal, že žádné údaje tak neutajuje.

Metro ano, Břevnovská radiála ne. Adam Scheinherr vybírá, na které stavby pošle Praha miliardy

 Náměstek pražského primátora pro dopravu Adam Scheinherr

Přečtěte si také:

Klíčové dopravní stavby nezastavíme, zní z pražské radnice. Které to ale podle koalice jsou?

Ťok a zástupci Prahy se shodli na zahájení výkupu pozemků pro dostavbu okruhu

Praha chce vrátit tramvaje na Václavské náměstí, dopravní podnik začne s přípravami

Blamáž na trase D: Praha a DPP nemohou vyhlásit výtvarnou soutěž na stanice

Chytré město: Praha je nejostřejší tužka ve středoevropském penále

 Chytré lampy v blízkosti Karlínského náměstí měří znečištění ovzduší.