V Holešovičkách se pojede jinak. Kvůli tunelu Blanka - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

V Holešovičkách se pojede jinak. Kvůli tunelu Blanka

, čap,
V Holešovičkách se pojede jinak. Kvůli tunelu Blanka
Zdroj: čtk

Pražský magistrát v souvislosti s problémy u výjezdu z tunelového komplexu Blanka změní v ulici V Holešovičkách řazení jízdních pruhů. Změna by zabránit častému vzniku kolon v Povltavské ulici. Připojovací pruh z Povltavské ulice se stane u křižovatky s ulicí Na Truhlářce průběžným a levý pruh se v tomto místě spojí se středním.

K úpravě, která začne platit 30. dubna, město přistoupilo na úkor snížení počtu jízdních pruhů ze směru od mostu Barikádníků, ke kterému dojde v oblasti odbočení do ulice Na Truhlářce.

„Problematický výjezd z tunelového komplexu v Troji způsoboval kolony, kvůli kterým musel být často regulován vjezd na druhé straně do tunelu Mrázovka, proto dostali odborníci pokyn najít optimální řešení tohoto problému. Pevně věřím, že jsme je našli a test v praxi ukáže, že plynulost dopravy se výrazně zvýší,“ řekl náměstek pražské primátorky Petr Dolínek (ČSSD).

 Připojovací pruh z Povltavské ulice se stane u křižovatky s ulicí Na Truhlářce průběžným a levý pruh se v tomto místě spojí se středním
Změny mají zabránit kolonám. (Zdroj MHMP)

Změna je zatím podle magistrátu provizorní a s tříměsíční zkušební dobou. Poté ji úřad vyhodnotí. Pokud se osvědčí, ponechá ji jako definitivní, pokud ne, bude hledat jiné řešení.

Dále čtěte:

Praha možná otevře garáže u Blanky. Provizorně

Kdo se postará o Blanku? Za 600 milionů korun