Třicet startů na vrchol. Startup Festival představil mladé české firmy

 Weikert 27. září 2017, 18:00  -  Petr Weikert
27. září 2017, 18:00

Příběh startupu Robeeto začal vlastně jednoduše. Jeho zakladatelka Simona Kijonková marně sháněla paní na hlídání dětí. Napadlo ji tedy dát dohromady platformu, kde by lidé sdíleli své služby – jeden nabídl výpomoc druhému s tím, co umí. Půl roku po startu už firma plánuje vstup na Slovensko a výhledově i do dalších evropských zemí. Robeeto je jednou z 30 firem představených v rámci Startup Festivalu, největší akci svého druhu v Praze, kterou pořádá Vysoká škola ekonomická.

„Věříme, že každý může dělat něco, co ho bude naplňovat. Dnes spousta lidí zjišťuje, že by chtěla změnit svou práci a naše platforma jim to ráda umožní,“ popisuje Věra Koukalová, happiness manažerka startupu Robeeto. Za sebou má mimo jiné zkušenosti ze společnosti Google, kde zastávala pozici manažerky Google Partners programu a následně konzultantky projektu Digitální garáže. Simona Kijonková coby investor je zase známá díky projektu zásilkovna.cz, který umožňuje lidem vyzvedávat doručené zboží z eshopů.

V Robeetu, které odstartovalo letos v polovině února, je prý největší zájem o hlídání dětí, domácích mazlíčků nebo doučování. Platforma si bere 10 až 20 procent z ceny zakázky a platí je koncový zákazník, přičemž suma samotná je zastropována, aby u velkých projektů zájemci neplatili moc. Takzvaní pracanti dostanou sumu až po odvedení služby, aby se mohly vyřídit případné nesrovnalosti. Část z nich, která poskytla osobní údaje a vyplnila na webu profil, je také pojištěna a Robeeto za ně ručí. Projekt už využívá více než sedm tisíc klientů po celé zemi, Praha je kupodivu zastoupena jen dvaceti procenty. „Fungujeme jako zprostředkovatel výpomoci sousedů v menších městech a obcích, což nás velmi těší,“ popisuje Koukalová.


Návštěva v Kiwi.com: Podívejte se, odkud prodává letenky miliardář Oliver Dlouhý


Vysoká škola ekonomická uspořádala Startup Festival letos druhým rokem. První ročník navštívily dva tisíce zájemců. Vedle malých, začínajících firem se jim představily i již zaběhnuté startupy (ZOOT, Digitální garáž Google, Storyous), které vedle zkušeností nabízely příchozím, zejména studentům, volná pracovní místa. Součástí festivalu byly i panelové diskuse nebo konzultace s profesionály z oboru, například na téma mediální propagace či financování.

Vedle Robeeto se prezentovaly například Dogsie, který posílá majitelům psů balíčky s hračkami a pamlsky, Woodle, výrobce stylových dřevěných doplňků, jako jsou motýlky či obroučky brýlí, nebo SmileCar nabízející platformu pro sdílení aut.

Čtěte také:

Airbnb na kolech chce navždy změnit přístup k vlastnictví aut. Okouzlil i Daimler

Carsharing na vzestupu. Češi sdílí tisíce aut


Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Vše, co potřebujete na poslední chvíli vědět o daňovém přiznání na jednom místě
"Matka" Kooperativy v zisku 11,65 miliard Kč
Lidé si na bydlení půjčují čím dál víc
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Jak získat peníze ze životního pojištění?
Auta
Volkswagen Touareg 2018 má „chytrá“ světla a nechal si…
Elektrické BMW i4 dorazí za dva roky s dojezdem 550 až 700 km
Kvíz: Poznáte tato sportovní kupé?
Test deseti žárovek H7: Kterou vybrat, abyste za tmy viděli co nejlépe?
Sledujte odhalení Volkswagenu Touareg živě dnes od 10:00
Technologie
Hodně silný ARM desktop: Gigabyte uvádí 64jádrovou pracovní stanici s CPU ThunderX2
Elon Musk může postavit na hlavu to, jak žijeme
Cnews FM: Dva a půl roku s Windows 10. Jaké funkce se povedly a jaké ne? [podcast]
Seagate předvádí pevné disky Mach.2 s technologií Multi Actuator: rychlosti až 480 MB/s
Návod krok za krokem: Jak deaktivovat nebo smazat účet na Facebooku
Hry pro příležitostné hráče