Tramvaj na Dědinu by měla mít do konce roku územní rozhodnutí. Přibude i parkovací dům - Euro.cz

Přihlášení

Tramvaj na Dědinu by měla mít do konce roku územní rozhodnutí. Přibude i parkovací dům

, čtk, čap,
Tramvaj na Dědinu by měla mít do konce roku územní rozhodnutí. Přibude i parkovací dům
Zdroj: Profimedia.cz

Plánovaná tramvaj na Dědinu by měla získat do konce roku územní rozhodnutí, stavět by se pak mohlo začít přibližně za další rok. Město bude zároveň spolu s Prahou 6 připravovat parkovací dům, aby místním po stavbě trati neubyla parkovací místa. Rozhodli o tom pražští radní. Na kolik stavba vyjde, zatím není jasné, počítá se ale s podporou z evropských fondů. Trať na Dědinu má měřit 2,3 kilometru a má na ní být pět zastávek.

Příprava stavby parkovacího domu je podle města podmínkou pro navazující územní řízení stavby tramvajové trati. Podoba parkovacího domu vyplyne z architektonické soutěže na které bude spolupracovat hlavní město s Prahou 6, počítá se nejméně se 130 parkovacími místy. Stavba trati má od roku 2015 posudek vlivu na životní prostředí, vydání územního rozhodnutí je nutné k vydání stavebního povolení.

„Tramvaj umožní výrazné omezení automobilové dopravy v lokalitě. Také počet autobusů, které dnes představují jediné tamní spojení s metrem, se sníží až o polovinu. Tramvajová trať také vždy vede k tomu, že daná lokalita ožije. Vznikají kolem ní malé obchody, služby i místa pro setkávání obyvatel,“ uvedl náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD).


Praha chystá nové tramvajové tratě. Čtěte:

Tramvaje povedou na Slivenec, Libuš i Háje. Město chystá projekty za miliardy

  Ilustrační fotografie


Plánovaná trať by nemusela skončit na sídlišti Dědina, zvažuje se její prodloužení na letiště v Ruzyni. Město uvažuje i o dalších nových tramvajových tratích, například z Modřan do Libuše, z Barrandova do Slivence nebo z Podbaby do Suchdola.

Stavba tramvajové trati Divoká Šárka – Dědinská je podle magistrátu jedním z prioritních záměrů rozvoje tramvajové sítě v hlavním městě. V současnosti město jedná s vlastníky pozemků, s podáním žádosti o územní rozhodnutí počítá během roku 2017 a s jeho vydáním pak do konce letošního roku.

Dále čtěte:

Praha 5 připravuje studie pro parkovací domy. Chce je mít hotové do čtvrt roku

Praha a Roztoky nechají vypracovat studii parkoviště P+R


Diskuze