Tomáš Pek: Jednání o Ďolíčku mohlo jít rychleji - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Tomáš Pek: Jednání o Ďolíčku mohlo jít rychleji

, čap,
Tomáš Pek: Jednání o Ďolíčku mohlo jít rychleji

Znění memoranda o spolupráci mezi městskou částí Praha 10 a hlavním městem ohledně koupě stadionu Ďolíček je solidním průnikem požadavků obou stran, myslí si to zástupce starosty Prahy 10 Tomáš Pek (TOP 09). Memorandum minulý čtvrtek schválili pražští zastupitelé.

Dokument počítá s vytvořením pracovní komise ze zástupců hlavního města a Prahy 10, která bude jednat o dalším rozvoji okolí stadionu, na němž hraje prvoligový klub Bohemians 1905. „Jednání byla zdlouhavá. Proto, aby se věc posunula dále, městská část schválila již v září znění memoranda, aniž by dále čekala na odpověď hlavního města Prahy, která déle než měsíc nepřicházela. Tímto jsme se snažili přimět radního Grabeina Procházku a magistrát k větší aktivitě,“ zmínil Pek.

Dodal, že do budoucna nic nebrání hlavnímu městu bez součinnosti s městskou částí řešit nákup stadionu. „Lze odděleně řešit nákup a rekonstrukci stadionu a zvlášť správu a využití sousedních pozemků s přihlédnutím k požadavkům městské části,“ vysvětlil. Celý proces ale mohl být podle zástupce starosty rychlejší, pokud by ho město už od začátku konzultovalo s městskou částí.

Budoucí využití pozemků sousedících se stadionem bude podle Peka plně respektovat požadavky občanů Prahy 10 – v první řadě prioritní požadavky na parkování, v druhé řadě zajištění biokoridoru, vybudování cyklostezky kolem Botiče, a nakonec i vznik náměstíčka.

Hlavní město chce stadion od soukromého majitele, společnosti Bohemians Real, odkoupit podle ČTK za téměř 140 milionů korun, což městská část podporuje. Podmínkou je ale vrácení sousedního pozemku, který Praha 10 spravuje a provozuje na něm parkoviště, hlavnímu městu.

O převodu se jedná už od roku 2011 a ligovým fotbalistům způsobuje nejistota ohledně stadionu značné potíže. Majitel stadionu má s Bohemians Praha 1905 uzavřenou nájemní smlouvu do konce soutěžního ročníku 2016/17. Stadion chtěla nejdříve koupit městská část, minulé vedení Prahy s tím ale nesouhlasilo. Městská část se s majitelem proto chtěla na ukončení kupní smlouvy dohodnout, nakonec ji jednostranně vypověděla.

Dále čtěte:

Odkup Ďolíčku se přiblížil. Rada schválila memorandum

Bez dohody. Bohemce znovu hrozí stěhování


Ohodnoťte tento článek
Diskuze