Strážníci nakupují, pořizují si desítky nových aut. Hlavně Hyundai - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Strážníci nakupují, pořizují si desítky nových aut. Hlavně Hyundai

, čap, čtk,
Strážníci nakupují, pořizují si desítky nových aut. Hlavně Hyundai
Zdroj: Profimedia.cz

Pražští strážníci nakoupí 66 nových aut, většina bude značky Hyundai, dále sedm minibusů a tři užitkové vozy Volkswagen a dvě dodávky Ford. Výběr dodavatelů pro obnovu vozového parku v úterý schválili radní. Za nákup vozů městská policie zaplatí přes 28 milionů korun. „Bez moderní techniky si práci strážníků vůbec nedovedu představit. Stav služebních vozidel městské policie byl navíc tristní,“ zmínil pražský radní pro bezpečnost a prevenci kriminality Libor Hadrava (ANO).

Strážníci získají 38 benzínových osobních aut Hyundai i30 kombi za 10,5 milionu a 16 vozidel SUV značky Hyundai Tucson s pohonem všech čtyř kol za 6,4 milionu. Dále městská policie nakoupí sedm minibusů Volkswagen Transporter (5,5 mil. Kč), dvě dodávky Ford Transit (1,3 mil. Kč) a tři užitkové vozy Volkswagen Caddy (1,4 mil. Kč). Vyplývá to z materiálu, který schválili radní.

Sedm minibusů pro svou práci využije například útvar psovodů nebo oddělení prevence kriminality. A strážníci by měli získat i dvě skříňové dodávky s hmotností do 3,5 tuny. Ty budou využívat zaměstnanci Útulku pro opuštěná zvířata pro odchyt zvířat, ale také pro převoz zvířat uhynulých. Dalších 16 vozidel SUV s pohonem na všechna čtyři kola chce městské policie pořídit do okrajových částí Prahy s obtížnějším terénem.

„Nákupem nových vozidel bude obměněna další část starého vozového parku, který strážníci využívají. O obnovu vozidel se městská policie snaží už od roku 2010, ale teprve v roce 2015 se povedla uskutečnit první výměna. Ceny, které se nám podařilo vysoutěžit, jsou většinou nižší, než byl předpoklad,“ uvedl ředitel pražské městské policie Eduard Šuster.


Přečtěte si o dalších nákupech strážníků:

Strážníci by měli začít používat nové speciální vozy. Zkrátí prý dobu zásahu

 ilustrační foto


V minulých letech měli strážníci připravenou velkou veřejnou zakázku na 200 aut. Tendr ale zrušil Úřad na ochranu hospodářské soutěže. Další zakázku před dvěma lety zrušil sám magistrát, protože se přihlásil jediný zájemce. Ve stejný rok pak městská police nakoupila 40 osobních aut a 18 minibusů.

Městskou policii zřizuje město, policie zaměstnává 2265 lidí. Náklady na provoz městské policie se loni vyšplhaly na 1,6 miliardy korun.

Dále čtěte:

Rafaj potvrdil půlmilionovou pokutu Praze za výstroj strážníkům

Praha zvýší plat zaměstnancům i strážníkům, rozdělí 41 milionů