Strážníci by měli začít používat nové speciální vozy. Zkrátí prý dobu zásahu - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Strážníci by měli začít používat nové speciální vozy. Zkrátí prý dobu zásahu

, čtk,
Strážníci by měli začít používat nové speciální vozy. Zkrátí prý dobu zásahu
Zdroj: Profimedia.cz

Strážníci pražské městské policie by měli v květnu začít používat dva nové speciální vozy Ford Ranger. Dostanou je poříční útvar a psovodi. Jeden vůz získala městská policie v soutěži za 727 tisíc korun bez DPH. Uvedl to ředitel městské policie Eduard Šuster. Psovodi navíc dostanou ještě speciálně upravené auto, které jim umožní být soběstačnými při případném několikadenním zásahu.

„Vozy v současné době takzvaně zajíždíme. Zároveň dokončujeme zakázku, v níž hledáme firmu, která provede speciální úpravy, tedy vestavby a nástavby uvnitř a vně vozů. Na ně následně umístíme majáky a polepy a v květnu by mohly být vozy předány strážníkům do služby,“ řekl Šuster.

Nový vůz nahradí dosud používanou toyotu z roku 2008 s najetými téměř 300 tisíci kilometry, která je na hranici životnosti. Poříčnímu útvaru pomůže Ford Ranger zkrátit dobu zásahu. Lépe projede v náročnějších terénech podél řeky a lépe se do něj vejde potřebná technika, například nafouknutý člun. „Nyní jej musí na místě strážníci nafukovat, což prodlužuje dobu zásahu,“ řekl Šuster.


 Strážníci hlídají přístup k vodě

Rafaj potvrdil půlmilionovou pokutu Praze za výstroj strážníkům


Kromě fordů dostanou strážníci z útvaru psovodů ještě jeden speciální vůz. „Jsou totiž členy mezinárodně uznávaného záchranářského týmu USAR. Ročně se tak účastní několika desítek ostrých akcí nejen na území hlavního města, ale také mimo Prahu,“ řekl Šuster. V autě budou mít vše potřebné a nebudou se muset spoléhat na okolí. K dispozici bude například zásoba vody, elektrický proud nebo topení.

Městská policie připravuje rovněž veřejnou zakázku na nákup 44 nových motocyklů. Předpokládaná hodnota je zhruba devět milionů korun. Důvodem nákupu je obměna motocyklového parku a snaha sjednotit značky a typy motocyklů. Dlouhodobě pak strážníci obměňují osobní automobily.

Městskou policii zřizuje město a zaměstnává přes 2200 lidí. Loni přijala MPP od ledna do listopadu 196 nových zaměstnanců. Náklady na provoz městské policie se ročně pohybují kolem 1,5 miliardy korun.

Dále čtěte:

Praha zvýší plat zaměstnancům i strážníkům, rozdělí 41 milionů