Ruští turisté se vrací do Prahy. Jejich počet se zvedl o více než polovinu - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Ruští turisté se vrací do Prahy. Jejich počet se zvedl o více než polovinu

, čtk,
Ruští turisté se vrací do Prahy. Jejich počet se zvedl o více než polovinu
Zdroj: Pinkas Martin/Euro

V letošních prvních třech měsících přijelo do Prahy o 52,3 procenta více turistů z Ruska než ve stejném období loni. Počet ruských návštěvníků v minulých letech klesal, mírně růst opět začal až koncem loňského roku. Celkově v prvním čtvrtletí letos navštívilo Prahu 1,38 milionu lidí, což je nárůst o 83 tisíc lidí.

Zahraničních návštěvníků od ledna do konce března přijelo o 5,7 procenta více než loni. Přibylo i turistů z tuzemska. Za první čtvrtletí jich do české metropole dorazilo téměř čtvrt milionu, což oproti loňskému roku znamená zvýšení o 9,6 procenta. Podle ředitelky Prague City Tourism (PCT) Nory Dolanské chce organizace domácí návštěvníky do Prahy dále aktivně lákat. „I proto jsme začátkem května zahájili outdoorovou kampaň Praha je i vaše!, která láká k návštěvě Prahy po celém Česku,“ uvedla.

Statistiky cestovního ruchu v lednu pozitivně ovlivnila akce Noc hotelů, která lidem nabídla k využití téměř 1400 lůžek v hotelích za zvýhodněnou cenu. Zhruba 41 procent z celkového počtu turistů přijelo v březnu. Národnostní složení zahraničních návštěvníků se s výjimkou většího množství Rusů oproti loňsku příliš nezměnilo.


Přečtěte si rozhovor s radním Wolfem:

Radní Jan Wolf: Když budou odvádět peníze, ať tady Airbnb existuje

  Radní Jan Wolf


Nejvíce turistů přijelo z Německa, Ruska, Británie, Itálie a Slovenska. Pokračuje také trend růstu počtu hostů z Asie. Oproti loňsku jich dorazilo o 24,8 procenta více, přičemž polovina připadá na turisty z Jižní Koreje a Číny.

Praha je tradičně nejnavštěvovanějším místem Česka. Za loňský rok počet turistů v metropoli poprvé překonal hranici šesti milionů. Celkem se v českých hotelech, penzionech či kempech loni ubytovalo více než 18,3 milionu hostů.

Dále čtěte:

Praha táhne. Metropoli v zimě navštívilo přes 1,4 milionu turistů

V prvním čtvrtletí se v Česku ubytovalo 3,6 milionu turistů, meziročně o 11 procent více


Ohodnoťte tento článek
Diskuze