Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Apartmán v Krkonoších: chalupa 21. století bez starostí a s výnosem

Pokud si pořídíte vlastní horský apartmán, můžete trávit zimní a letní dovolenou…

Zajímavosti o golfu, které jste nevěděli

Golf je vyhledávaným sportem, který se těší čím dál větší oblibě. Má dlouholetou tradici…

AAA Auto: Zdaleka nejen obchodník s ojetými vozy

Síť autocenter AAA Auto působí v České republice už bezmála třicet let. Aktivity firmy…

 Bývalé sídlo IPB, archivní foto
Bývalé sídlo IPB, archivní foto
Autor: Archiv MF

Řetězec Hyatt přichází do Česka, bude provozovat hotel v bývalém sídle IPB

26. listopadu, 19:07 - čtk
 Bývalé sídlo IPB, archivní foto
Bývalé sídlo IPB, archivní foto
Autor: Archiv MF
26. listopadu, 19:07

V bývalém sídle Investiční a poštovní banky v centru Prahy na Senovážném náměstí bude provozovat luxusní hotel americká společnosti Hyatt. Dohodla se tak s rakouskou developerskou skupinou UBM, která památku zvanou též Cukrovarnický palác koupila loni v srpnu. Hotel Andaz Prague se 175 pokoji by se měl otevřít v roce 2022.

O záměru vybudovat v neobarokním komplexu hotel se hovoří od roku 2006, kdy budovu koupila od Československé obchodní banky společnost J&T. Plány však zhatila finanční krize. V hotelovém projektu hodlala pokračovat ruská společnost UralNěftěGazStroj, která památku koupila od J&T v roce 2014. Loni pak nemovitost získala skupina UBM, která je největším hotelovým developerem v Evropě. UBM Development je v Česku aktivní od roku 1993, realizuje hotelové, kancelářské a rezidenční projekty v Praze a jejím okolí. Společnost je aktivní také v Německu, Rakousku a Polsku.

Hotel bude prvním projektem společnosti Hyatt v České republice. Otevřen bude pod jednou ze značek firmy s názvem Andaz. Ta označuje luxusní takzvané butikové hotely, jež často vznikají v historických budovách v centrech měst a snaží se svou vnitřní dekorací držet historického rázu místa, kde stojí. Hotely Andaz jsou ve 21 světových městech, poslední se otevřely letos ve Vídni a v Mnichově.

Budova někdejšího Cukrovarnického paláce je kulturní památkou. Podle informací společnosti UBM zůstanou na budově zachovaná původní okna, dveře, plastické výzdoby a krby. Interiéry vytvoří tým designérů ze studia Brime Robbins z Madridu. „Do Prahy jsem často jezdili studovat její bohatou historii plnou příběhů, abychom mohli vytvořit interiéry oživující mýty a legendy, které tvoří samotnou identitu tohoto města,“ uvedl Garrett Robbins. Autoři návrhu používali paletu barev z pastelových fasád domů v sousedství paláce.


Stozelená Praha. Metropole chce zanést povinné zelené střechy do stavebních předpisů