Projekt 2017: „Resslovku“ v Praze 2 čeká oprava za téměř 30 milionů korun - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Projekt 2017: „Resslovku“ v Praze 2 čeká oprava za téměř 30 milionů korun

, čap,
Projekt 2017: „Resslovku“ v Praze 2 čeká oprava za téměř 30 milionů korun
Zdroj: CC BY-SA 4.0: Palickap- Wikimedia Commons

Oprava fasády či výměna všech dřevěných špaletových oken, Základní školu v Resslově ulici v Praze 2 čeká kompletní rekonstrukce. Budova žákům slouží bezmála 101 let a za celou dobu se dočkala jen drobnějších úprav. „Rozsah prací je veliký a vše je omezeno dobou letních prázdnin. Proto je rekonstrukce rozvržena do dvou let,“ uvedla starostka Jana Černochová (ODS). Projekt za 28 milionů vybrala jako jeden ze stěžejních do seriálu serveru Euro.cz Projekt 2017.

V letošním roce městská část podle Černochové zahájí opravu dvorní části budovy, kde by měl vzniknout nový bezbariérový vstup do školní jídelny. V roce 2018 chce Praha 2 opravit uliční část. Celkové náklady na obě etapy, včetně výstavby nového bezbariérového vchodu z dvorní části, se blíží částce 28 milionů korun včetně DPH.

Škola stojí v památkové rezervaci a městská část se proto musela držet poměrně striktních pravidel. Dřevěná špaletová okna nahradí jejich přesné kopie, které ale budou osazeny izolačními skly, počítá se i s mosazným kováním.

Škola Na Smetance dostane hřiště

Městská část chce investovat podle starostky například i do výstavby multifunkčního sportovního hřiště u Základní školy Na Smetance. Předpokládaná hodnota akce je 20 milionů korun včetně DPH. Na žádost ředitelky školy vrátí Praha 2 škole bývalý sportovní areál na rohu ulic Na Smetance a Italská.

Kromě Smetanky se chystá nového sportoviště využívat také i Základní škola Londýnská a Mateřská škola Čtyřlístek. „Předpokládáme, že by zde pravidelně sportovalo a bavilo se téměř 1200 dětí,“ uvedla Černochová.


Přečtěte si rozhovor s Janou Černochovou:

Jana Černochová: Babiš je v bezprecedentním střetu zájmů

 Starostka Prahy 2 Jana Černochová


V rámci rekonstrukce celého areálu, který býval volejbalovým hřištěm a v územním plánu je veden jako sportoviště, dojde ke kompletní opravě povrchů všech tří hřišť, rozšíření zázemí sportoviště a revitalizaci celého areálu. Podle Černochové je v současnosti areál v dost neutěšeném stavu.

„Zázemí bude zahrnovat sociální zařízení pro dívky i chlapce, prostory k uskladnění sportovního náčiní i odpočinkovou zónu. Vedle sportovišť budou stát tribuny pro diváky. Počítáme také s oplocením areálu,“ konstatovala starostka.

Podívejte se na další díl seriálu:

Projekt 2017: Praha 1 otevře památku dětem. Nejdříve ji ale za 60 milionů opraví


Ohodnoťte tento článek
Diskuze