Projekt 2017: Prahu 9 bude stát Zelená Rokytka 70 milionů korun - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Projekt 2017: Prahu 9 bude stát Zelená Rokytka 70 milionů korun

, čap,

Z vysočanských brownfieldů se má stát životaschopná městská čtvrť. Přispět k tomu má podle městské části Praha 9 i revitalizace okolí vodního toku Rokytka. Radnice chce letos do první etapy a vybudování páteřní komunikace a lávky investovat 17 milionů korun. Celkové náklady na projekt Praha 9 vyčíslila na 70 milionů korun. Městská část revitalizaci Rokytky vybrala do projektu serveru Euro.cz Projekt 2017.

Pokud se vše podaří podle plánu, budou mít obyvatelé Nové Harfy podle radního Tomáše Holečka (ODS) možnost využívat cesty jako důležité spojnice na stanici metra Kolbenova.

Radní uvedl, že městská část v současnosti finišuje s žádostí vydání stavebního povolení na revitalizaci parku Zahrádky. Vodní plochy jsou podle Holečka již hotové. Druhou a poslední etapu projektu Zelená Rokytka Praha 9 naplánovala na rok 2018. Revitalizovat by se měly odpočinkové plochy parku, přibydou herní a relaxační prvky, dětská hřiště či psí louky.


Projekt Zelená Rokytka obrazem:


„Vysočany si jako jedno z rodišť českého průmyslu a strojírenství zaslouží, aby se do nich vrátil aktivní život, třebaže nyní v podstatně klidnější a méně hlučné variantě, než jak tomu bylo v minulosti,“ zmínil starosta Praha 9 Jan Jarolím (ODS). Městská část se podle něj už mnoho let snaží jednat s vlastníky pozemků o možnostech rozvoje oblasti.

Volnočasová zóna v okolí Rokytky, kterou Praha 9 buduje, začíná od parků Podviní a Pod Lávkou, vede podél vysočanské cyklostezky přes Freyovu ulici k fitness louce, která je nedaleko ulice U Elektry, a parku Zahrádky. „Naší snahou je co největší propojení lokalit okolo ulice Kolbenovy s oblastmi kolem Poděbradské. Páteří celého zeleného území je říčka Rokytka s vysočanskou cyklostezkou. Na ni jsou, nebo budou, navázány kromě parků další projekty určené pro veřejnost, jako například ragbyové hřiště, nová škola,“ upřesnil starosta.

V souvislosti s budováním parku Zahrádky získala Praha 9 finance na vytvoření budoucího zeleného bulváru, který povede kolem Möbelixu ke stanici metra Kolbenova, a jehož součástí je i lávka přes Rokytku.

Nepřehlédněte další díly seriálu:

Projekt 2017: Praha 8 revitalizuje za 50 milionů centrální náměstí u metra Ládví

Projekt 2017: Praha 7 za 30 milionů opraví a přestěhuje polikliniku

Projekt 2017: Praha 6 přestaví koupaliště Petynka. Zřejmě za 190 milionů

Projekt 2017: Praha 5 zrekonstruuje za 47 milionů centrum Záhorského

Projekt 2017: Praha 4 investuje do revitalizace koupaliště Lhotka 50 milionů korun

Projekt 2017: Kultivace Žižkova je priorita. Praha 3 za ní dá 47 milionů

Projekt 2017: „Resslovku“ v Praze 2 čeká oprava za téměř 30 milionů korun

Projekt 2017: Praha 1 otevře památku dětem. Nejdříve ji ale za 60 milionů opraví


Ohodnoťte tento článek
Diskuze