Projekt 2017: Kultivace Žižkova je priorita. Praha 3 za ní dá 47 milionů - Euro.cz

Přihlášení

Projekt 2017: Kultivace Žižkova je priorita. Praha 3 za ní dá 47 milionů

, čap,
Projekt 2017: Kultivace Žižkova je priorita. Praha 3 za ní dá 47 milionů
Zdroj: CC BY-SA 3.0: ŠJů -Wikimedie Commons

Městská část Praha 3 vybrala jako svůj letošní stěžejní projekt do seriálu serveru Euro.cz „Projekt 2017“ komplexní rekonstrukci Komenského náměstí a prostoru před Gymnáziem a Hudební školou hlavního města Prahy. „Kultivace veřejných prostor dolního Žižkova patří k prioritám radnice Prahy 3,“ uvedla tisková mluvčí Michaela Luňáčková. Předpokládané náklady na stavbu jsou 47 milionů korun.

V současné době připravuje městská část výběrové řízení na zhotovitele. Realizaci stavby by ráda Praha 3 zahájila v druhé polovině roku 2017. Na financování se bude podílet i pražský magistrát, jeho dotace činí 15 milionů korun.

Po dokončení obnovy náměstí by měla podle mluvčí Prahy 3 vzniknout v jeho středu parková plocha, která bude na severní straně tvořena dřevěnou podestou. Podestu chce Praha 3 používat pro kulturní akce nebo pro relaxaci místních.


Parukářka nově. Čtěte:

Praha 3 chce revitalizaci Parukářky. Podle opozice je studie předražená a zbytečná

Žižkovský vrch Parukářka


„V parku budou založeny nové trávníky, vysazeny stromy, bude instalován nový městský mobiliář,“ zmínila Luňáčková. Celkovou atmosféru revitalizovaného náměstí doplní vodní prvek, dodala mluvčí.

Úprava čeká i chodníky a komunikace před hudební školou. „Vznikne tak kultivované místo pro potkávání a odpočinek,“ poznamenala mluvčí.

Podívejte se i na další díly seriálu:

Projekt 2017: „Resslovku“ v Praze 2 čeká oprava za téměř 30 milionů korun

Projekt 2017: Praha 1 otevře památku dětem. Nejdříve ji ale za 60 milionů opraví


Diskuze