Pražský hotel Don Giovanni změnil majitele. Koupil ho rodinný fond ze Skandinávie - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Pražský hotel Don Giovanni změnil majitele. Koupil ho rodinný fond ze Skandinávie

, red,
Pražský hotel Don Giovanni změnil majitele. Koupil ho rodinný fond ze Skandinávie

Zahraniční investiční fond Mornington Capital prodal žižkovský hotel Don Giovanni skandinávskému rodinnému fondu. Cena obchodu nebyla zveřejněna, jedná se však o druhou největší hotelovou transakci v letošním roce. Hotel bude i nadále provozovat tuzemská skupina Czech Inn Hotels.

Fond Mornington Capital zastupovala při prodeji hotelu společnost Cushman & Wakefield (C&W) ve spolupráci s Hodges Ward & Elliott. Smlouva o prodeji byla uzavřena 20. února. „V rámci letošního roku se po pražském hotelu Intercontinental jedná o druhou největší uzavřenou hotelovou transakci,“ uvedl Tomáš Cejnar, investiční poradce ze společnosti C&W.

„Investiční trh s hotelovými nemovitostmi je ve velmi dobré kondici a poptávka ze strany investorů je obrovská,“ řekl David Nath, vedoucí hotelového týmu C&W ve střední a východní Evropě. „Zejména velké hotelové nemovitosti jsou v hledáčku mnoha potenciálních kupců, ovšem těchto prémiových produktů je na Praze 1 na prodej nedostatek. Proto investoři volí i širší centrum Prahy jako je lokalita Žižkova,“ dodal.

Společnost Czech Inn Hotels vstoupila do hotelu Don Giovanni v roce 2015, kdy ho prodávala německá společnost Dorint Hotel. V její síti je aktuálně 20 hotelů, včetně bývalého hotelu Kempinski, nyní The Grand Mark. V nedávné době koupila například Plaza Hotel Prague na Praze 7 od společnosti Flow East.

Hotel Don Giovanni
Don Giovanni nabízí 412 pokojů a disponuje 30 konferenčními sály s celkovou kapacitou 2000 míst. Stavba byla zahájena v roce 1993 a hotel byl slavnostně otevřen na jaře 1995. Hotel, pojmenovaný podle Mozartovy opery, původně provozoval řetězec Rogner. Od března 2000 byl jediným provozovatelem německý hotelový řetězec Dorint Hotels & Resorts.

Přečtěte si také:

Hotel Evropa získá majitel Exim Tours Nasr. Chce mu vrátit někdejší slávu

Českomoravská Nemovitostní koupila od miliardáře Skaly budovu na Václavském náměstí

Nový majitel Pinkasova paláce odtajněn: prosincovou dražbu vyhrála PPF Reality

Praha po letech zrekonstruuje Clam-Gallasův palác. Zaplatí 344 milionů

Ohodnoťte tento článek
Diskuze