Pražské tramvaje opět zamíří do Sofie. Bulharsko dalo nejvyšší nabídku - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Pražské tramvaje opět zamíří do Sofie. Bulharsko dalo nejvyšší nabídku

, čap,

Do bulharské Sofie zamíří z pražského dopravního podniku dalších deset tramvají typu T6A5. K prodeji by mělo dojít během letošního roku. Cenu obchodu nechce dopravní podnik zveřejnit, uvedl jen, že tramvaje nabídl obálkovou metodou, a že by se měla transakce řídit stejnými podmínkami jako v loňském roce, kdy do Sofie putovalo dvacet odstavených tramvajových vozů.

Prodej se tehdy uskutečnil ve čtyřech etapách. „Jednalo se o jediný obchod svého druhu v rámci EU, a proto proběhl bez zprostředkovatele,“ informoval dopravní podnik. Podle náměstka primátorky Petra Dolínka (ČSSD) podobné obchodní případy přispívají ke zlepšení vztahů mezi městy a zlepšování obrazu Prahy v zahraničí.


Tramvaje T6A5 obrazem:


Tramvaje se v Sofii osvědčily a tak požádala podle dopravního podniku primátorka Sofie Jordanka Fandaková pražskou primátorku Adrianu Krnáčovou (ANO) a předsedu představenstva dopravního podniku Martina Gillara o dalších deset tramvají.


Přečtěte si o plánech Prahy a nových tramvajových tratích:

Tramvaje povedou na Slivenec, Libuš i Háje. Město chystá projekty za miliardy

Tramvaje 14T


„Spolupráce je přínosná pro obě strany, a proto jsem ráda, že v ní budeme pokračovat. Dopravní podnik pro tyto tramvaje už nemá využití, ale v Sofii mohou ještě velmi dobře posloužit. Zároveň to také hodně vypovídá o kvalitě vozového parku, který máme na velmi vysoké úrovni,“ uvedla Adriana Krnáčová.

V letošním roce se chystá dopravní podnik odstavit z provozu 38 tramvajových vozů typu T6A5, které mají rok výroby v letech 1995 až 1997.

Dále čtěte:

Dopravní podnik chce na Zahradním městě novou tramvajovou smyčku

Tramvaje se kvůli hluku omezovat nebudou. Praha si věc vyjasnila s ministerstvem


Ohodnoťte tento článek
Diskuze