Praha zrychlila výkupy pozemků, oznámil Scheinherr. Metropole chystá tramvaje na Strahov - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Praha zrychlila výkupy pozemků, oznámil Scheinherr. Metropole chystá tramvaje na Strahov

, čtk,
Praha zrychlila výkupy pozemků, oznámil Scheinherr. Metropole chystá tramvaje na Strahov

Vedení Prahy zrychlilo výkupy pozemků pro Pražský okruh, pracuje na stavbě záchytných parkovišť P+R nebo připravuje stavbu nové tramvajové tratě na Strahov. Řelk to primátorův náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě). Reagoval tak na čtvrteční vyhlášení dopravní nouze radnicí Prahy 6, jejíž starosta Ondřej Kolář (TOP 09) uvedl, že kvůli nečinnosti hlavního města se stalo z městské části velké parkoviště.

„Situaci nejen na Praze 6, ale i na dalších místech Prahy, která trápí ucpané silnice, je potřeba řešit a věnuji se jí od svého nástupu. S městskými částmi o tom pravidelně mluvím, protože znají situaci místních z první ruky, a vítám podněty Pražanů, kterých mi chodí velké množství,“ uvedl Scheinherr.

Od nástupu do funkce se mu prý podařilo zrychlit výkup pozemků pro stavbu Pražského okruhu. Rovněž se městu spolu se Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) povedlo připravit harmonogram výstavby železnice na letiště a vyjednat variantu tunelu pod Prahou 6, dodal.

„Zároveň na Praze 6 pracujeme na stavbě nových P+R, která jsou nepochybně potřeba a já je vnímám jako prioritu. Na ulici Tobrucké u Bořislavky připravujeme rozšíření 90místného parkoviště,“ uvedl náměstek. Nové P+R vznikne s novou železnicí na letiště u železniční stanice Dlouhá míle. „SŽDC vybuduje 950 míst a Praha 1050 parkovacích míst, která Praze 6 uleví,“ dodal.

Město podle něj také pracuje na výstavbě tramvajové tratě na Strahov, lanovky z Podbaby do Bohnic a na křižovatce Drnovské a Vlastiny ulice chystá parkovací dům Dědina, na jehož stavbě se magistrát podle Scheinherra domluvil s Prahou 6.

Stav dopravní nouze vyhlásili zastupitelé městské části na svém jednání ve čtvrtek na návrh ODS. V usnesení naplánovali zavedení světelné závory na hlavních přivaděčích – Karlovarské a Podbabské ulici. Mají pustit vozidla obyvatel Prahy 6 do pruhů pro autobusy. Radnice také chce zóny placeného stání na celém svém území. Zastupitelé městské části považují situaci za neúnosnou zejména kvůli nedokončenému vnějšímu a vnitřnímu silničnímu okruhu.

Dále čtěte:

Metro ano, Břevnovská radiála ne. Adam Scheinherr vybírá, na které stavby pošle Praha miliardy

Klíčové dopravní stavby nezastavíme, zní z pražské radnice. Které to ale podle koalice jsou?

Ťok a zástupci Prahy se shodli na zahájení výkupu pozemků pro dostavbu okruhu

Praha chce vrátit tramvaje na Václavské náměstí, dopravní podnik začne s přípravami

Blamáž na trase D: Praha a DPP nemohou vyhlásit výtvarnou soutěž na stanice

Stavba metra D: dopravní podnik zahájí geologický průzkum za 1,58 miliardy korun

Praha plánuje novou vlakovou linku. Propojila by Smíchov, Vršovice a Běchovice

Ohodnoťte tento článek
Diskuze