Praha přitáhla nejvíce konferencí za 10 let. Nejčastěji se konaly v hotelech - Euro.cz

Přihlášení

Praha přitáhla nejvíce konferencí za 10 let. Nejčastěji se konaly v hotelech

, čap,
Praha přitáhla nejvíce konferencí za 10 let. Nejčastěji se konaly v hotelech
Zdroj: Profimedia.cz

Hlavní město loni přilákalo nejvíce konferencí za posledních deset let. Organizátoři uspořádali na 4426 akcí, oproti roku 2015 jde o nárůst 5,7 procenta, a do metropole kvůli nim přijelo celkem 541 412 delegátů. Konference pořádané v Praze tvořily více než třetinu všech akcí konaných v České republice, vyplývá to z informací Prague Convention Bureau.

„Pozitivním trendem je prodlužování doby pobytu delegátů. Zatímco v roce 2015 se účastníci v Praze zdrželi v průměru 1,99 dne, v loňském roce to bylo již 2,22 dne. Značný nárůst, přesahující 100 procent, jsme zaznamenali i u akcí trvajících déle než šest dní,“ uvedl ředitel Prague Convention Bureau Roman Muška. Dodal, že dlouhodobě také dochází k menším výkyvům v kongresové sezónnosti. „Nicméně největší oblibě se stále těší podzimní měsíce,“ zmínil.

Organizátoři si podle Českého statistického úřadu, který ale zaznamenává pouze akce v hromadných ubytovacích zařízeních s účastí nad 50 lidí, pro pořádání kongresů nejčastěji vybírali čtyřhvězdičkové a tříhvězdičkové hotely. Hotely jsou nejčastější volbou i podle statistik Prague Convention Bureau, konalo se v nich 85 procent akcí, zbytek vychází na další zařízení, kongresová centra a na univerzity.


Praha chce ovládnout KCP. Čtěte:

Magistrát chce vyplatit stát z Kongresového centra, nevylučuje vstup investora

Pražské Kongresové centrum


Podle statistik Prague Convention Bureau měla polovina akcí v Praze mezinárodní účast, přičemž zahraniční delegáti do metropole nejčastěji přijížděli z Velké Británie, Německa, USA, Itálie a Belgie. Nejdiskutovanějším tématem loňského roku byla farmacie a dále pak průmysl či IT a telekomunikace.

Mezi akcemi převažovaly především menší korporátní eventy s účastí méně než 150 lidí. Velkých, převážně asociačních konferencí či kongresů nad tisíc delegátů se uskutečnilo v Praze 48.

Dále čtěte:

Na Vyšehradě se bude vylepšovat


Diskuze