Praha možná otevře garáže u Blanky. Provizorně - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Praha možná otevře garáže u Blanky. Provizorně

, čtk,
Praha možná otevře garáže u Blanky. Provizorně
Zdroj: Profimedia.cz

Praha zamýšlí zprovoznit v provizorním režimu garáže, které vznikly při stavbě Blanky na Letné a Prašném mostě. Uvedl to náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Provoz garáží by magistrát zadal dočasně některé z bezpečnostních firem, s níž má smlouvu na takové služby. Kdy budou garáže otevřeny, není zatím jasné.

Garáže na Prašném mostě v Praze 6 mají kapacitu 303 míst, na Letenské pláni se pak do podzemí vejde více než 800 automobilů.

„Z podzemních garáží se stává podzemní horor. Kdyby se nám je během následujících měsíců nepodařilo zprovoznit, tak to zkusíme spustit v nějakém dočasném režimu. Správcem garáží by byl někdo, kdo by to měl jen dočasně,“ řekl Dolínek.


Praha hledá správce Blanky. Čtěte:

Kdo se postará o Blanku? Za 600 milionů korun

 Jednou ze staveb roku 2016 je i tunel Blanka


V úvahu podle Dolínka připadá například jednorázová objednávka služeb, kdy by oslovený dodavatel garáže spravoval šest měsíců. V té době by město hledalo v tendru řádného správce. „Snažíme se, aby to technologicky i provozně bylo v tomto pololetí otevřeno, aby lidé mohli začít parkoviště využívat,“ řekl.

Garáže byly vybudovány v rámci výstavby tunelu Blanka, cena garáží je tak zahrnuta v ceně tunelu. Tunel vyšel město na více než 40 miliard korun a zprovozněn byl v září 2015. Garáže mají vlastní technologická zařízení, která jsou nezávislá na zařízení Blanky.

Dále čtěte:

Tunel Blanka bude pro Prahu provozovat firma Satra

Stavbami roku jsou tunel Blanka, stadion v Ostravě i Hospital Kuks