Praha 8 chce rozšířit zóny v Kobylisích, Střížkově a Ďáblicích - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Praha 8 chce rozšířit zóny v Kobylisích, Střížkově a Ďáblicích

, čtk,
Praha 8 chce rozšířit zóny v Kobylisích, Střížkově a Ďáblicích

Radnice Prahy 8 plánuje rozšířit parkovací zóny v Kobylisích, Střížkově a části sídliště Ďáblice, platit by mohly od přelomu letošního září a října. Důvodem jsou problémy s parkováním na hranicích současných zón. Uvedl to starosta Prahy 8 Roman Petrus (ČSSD). Zóny začaly v Praze 8 platit loni a vyznačeny jsou v některých jejích částech.

„Připravili jsme rozšíření zón, které je zpracované jako studie, a nyní je zpracovává Technická správa komunikací,“ řekl Petrus. Rozšíření zón podle něj chce většina místních obyvatel.

Problémy mají například lidé v Žernosecké ulici vedoucí Kobylisy a Ďáblicemi. Potíže jsou i v Šimůnkově ulici, kde parkují lidé z hranice oblasti, kde byly zóny zavedeny, aby nemuseli platit parkovné.

Systém fungování zón se měnit nebude. Do budoucna se podle Petruse ale radnice změnám nebrání, ale ty musí být nejprve vytvořeny a připraveny. „Nelze současný systém zrušit, a pak čekat na nový,“ řekl.


 Monitorovací vozidlo Eltodo kontroluje zóny placeného stání.

Řidiči budou za parkování platit pokuty radnicím. Čtěte: Přestupky v parkovacích zónách budou nově řešit městské části


V Praze 8 byly zóny zavedeny loni 1. října, a to v Karlíně, Libni, Kobylisích a Ládví. Parkovné vyjde pro rezidenty na 600 korun ročně za první auto. Zóny byly loni zavedeny také v Praze 5 a 6. Původně měly být rozšířeny i na Prahu 4 a 9, ale místní radnice se nakonec rozhodly, že je zatím zavádět nebudou. Proti zónám protestuje zejména Středočeský kraj, kritici poukazují i na nedostatek záchytných parkovišť.

První zóny začaly v Praze fungovat v roce 1996 v části Prahy 1. Následně byly rozšířeny na celou Prahu 1, 2, 3 a 7 části Prahy 16. Samy si je provozují radnice v Praze 13, 16 a 22.

Dále čtěte:

Praha upraví pravidla parkovacích zón, zaměří se i na živnostníky

Hlavní město hledá parkování pro Středočechy, vytipovalo 62 míst


Ohodnoťte tento článek
Diskuze