Praha 6 schválila rozpočet. Podle opozice je „projídací“ - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Praha 6 schválila rozpočet. Podle opozice je „projídací“

, čtk,
Praha 6 schválila rozpočet. Podle opozice je „projídací“
Zdroj: CC BY-SA 3.0: Sefjo-Wikimedia Commons

Zastupitelé Prahy 6 v pátek schválili rozpočet pro příští rok. Počítá s výdaji 886 milionů korun a s příjmy přes 644 milionů korun. Rozdíl 240 milionů korun pokryje z úspor z minulých let. Na investice radnice vyčlenila 245 milionů korun. Peníze půjdou především na školy a byty. Letos úřad hospodařil s 858 miliony korun. Zaměstnává 336 lidí.

Pražské radnice jsou každý rok při projednávání rozpočtu závislé na rozpočtu hlavního města Prahy. Zastupitelé ho po dlouhé debatě schválili v listopadu. Většina městských částí přesto nestihne rozpočty projednat, a vstoupí tak do nového roku v rozpočtovém provizoriu. Rozpočet na rok 2017 v uplynulých dnech schválila třeba Praha 8, 13 a 14.

Opoziční strany rozpočet Prahy 6 kritizovali především proto, že čerpá peníze získané v minulosti prodejem majetku. Označili to za „projídání“. Předkladatel rozpočtu, místostarosta Jaromír Vaculík (TOP 09), prohlášení označil za politická. „Rozpočet je opravdu férový,“ uvedl. Radnice za posledních 15 let prodala majetek, především byty, za 7,2 miliardy korun.

Praha 6 v příštím roce do oprav školských zařízení vloží 111 milionů korun. Třeba dostavba půdních prostor a modernizace školní jídelny Základní a mateřské školy Antonína Čermáka vyjde na 50 milionů. Rekonstrukce bytů a bytových domů a dostavby půdních prostor budou stát 74 milionů korun. Pokračovat bude řada započatých projektů. Třeba projektová dokumentace k chystané opravě Polikliniky Pod Marjánkou vyjde na šest milionů korun. Do dětských hřišť a parků půjde přes deset milionů. Radnice má mimo jiné v plánu opravy skateboardového parku Baba za 3,9 milionu korun.

Více k rozpočtům městských částí:

Praha 13 dá v příštím roce čtvrt miliardy na domov seniorů, jde o velkou část rozpočtu

Praha 14 chce investovat 129 milionů. Peníze půjdou hlavně do škol a oprav

Městské části nestihly schválit rozpočet. Rok začnou finančním provizoriem