Praha 5 nabídla za pozemky na Vidouli ministerstvu obrany 5,5 milionu - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Praha 5 nabídla za pozemky na Vidouli ministerstvu obrany 5,5 milionu

, čap,
Praha 5 nabídla za pozemky na Vidouli ministerstvu obrany 5,5 milionu
Zdroj: CC BY-SA 2.5: Aktron-Wikimedia Commons

Městská část Praha 5 udělala další krok k odkupu pozemků na stolové hoře Vidoule, kde plánuje vybudovat volnočasový areál. Ve výběrovém řízení nabídla ministerstvu obrany za pozemky o výměře 11 452 metrů čtverečních přes 5,5 milionu korun. Záměr schválili zastupitelé městské části. Pozemky jsou dle územního plánu vedené jako sady, zahrady a vinice a městská a krajinná zeleň.

„Převzetím pozemků do správy městské části chceme zabránit případnému znovuotevření diskuse a snah o obnovení výstavby,“ uvedl starosta Pavel Richter (TOP 09). Radní budou nadále s ministerstvem jednat také o dalších lesních pozemcích. „V případě těchto pozemků se chceme dohodnout na bezúplatném převodu. Pevně věříme, že ministerstvo zájem městské části oslyší,“ sdělil radní Martin Damašek (TOP 09), který má v gesci majetek.

Rada městské části požádala zastupitele o souhlas se zahájením jednání se soukromými vlastníky pozemků v lokalitě stolové hory loni v listopadu.


Praha 5 by ráda na Vidouli viděla volnočasový areál. Čtěte:

Praha 5 chce získat Vidouli, plánuje volnočasový areál

Vrch Vidoule je přírodní památkou


Pozemky na Vidouli patří zčásti developerské firmě Ekospol, zčásti restituentům. Záměrem Ekospolu bylo na Vidouli vybudovat parcely pro vily a rodinné domy s velkými zahradami. Zároveň v centrální části území chtěl developer budovat veřejný park s dětskými hřišti a lavičkami.

Nezastavěné území mezi Košíři a Butovicemi je zčásti chráněným přírodním parkem Košíře-Motol a Vidoule je jeho součástí. Má rozlohu asi 450 hektarů, změny se měly týkat asi 30 hektarů.

Další zprávy z městské části:

Barrandov bude mít možná svou „Ladronku“. Může mít až 20 hektarů

Praha 5 chce probudit smíchovskou náplavku k životu. Má hotovou studii


Ohodnoťte tento článek
Diskuze