Posílené zdravotnictví

26. března, 00:19 - Jiří Knotek
26. března, 00:19

Po navýšení kapacit mateřských a základních škol investuje MČ Praha 22 do dostupné lékařské péče.

Městská část Praha 22 se nachází na jihovýchodním okraji Prahy ve směru na Říčany a Kutnou Horu. Rozloha je gigantických 1571 hektarů, čímž patří mezi nejrozsáhlejší městské části Prahy. Celé území tvoří Uhříněves, Pitkovice a Hájek u Uhříněvsi, je také správním obvodem pro městské části Praha-Benice, Praha-Kolovraty a Praha-Nedvězí u Říčan. Počet obyvatel je bezmála deset tisíc.

Za posledních několik let v naší moderní městské části došlo k rozšíření a navýšení kapacit mateřských i základních škol, navýšil se i počet obyvatel. V návaznosti na tento vývoj jsme byli připraveni primárně investovat do zdravotnictví a zajistit našim občanům dostupnou lékařskou péči.

Lékařský a policejní dům z pohledu od radnice

Rada městské části na svém 76. zasedání rozhodla o nákupu nebytových prostor a schválení podpisu kupní smlouvy připravila do zastupitelstva. Dnes je vše schváleno, prostory od investora převzaty a smlouvy s lékaři jsou v přípravě. Na nákup ordinací (nebytových prostor) vedení města zajistilo finanční prostředky z dotací Magistrátu hlavního města Prahy (MHMP), tudíž náš rozpočet nebyl zatížen a mohli jsme investovat i do jiného rozvoje naší městské části.

Vše na jednom místě

Před časem (v letech 2015 až 2016) jsme zvažovali, v jaké části Prahy 22 ordinace vybudujeme. Nakonec převážila varianta navázat a soustředit lékařskou praxi do centrální části obce, jako tomu bylo při nedávné obnově Uhříněvsi, kdy se myslelo hlavně na pohodlí obyvatel. Na Novém náměstí I a II tak vznikl polyfunkční dům s obchody, provozovnami služeb, radnicí, dále Domov pro seniory I a II, školní jídelna a Lékařský dům (v roce 2008), který je vybaven mnoha ordinacemi, laboratoří, rentgenem, lékárnou a má zde stanoviště rychlá záchranná služba. V téže budově sídlí Policie ČR a městská policie.

Nové ordinace
Investor: MČ Praha 22
Finance: dotace MHMP
Počet odborných ordinací: 4
Užitná plocha ordinací: 300 m2
Lékařská odbornost: gynekologie, pediatrie, ortopedická chirurgie, praktický lékař
Zahájení provozu: 2018

Chtěli jsme navázat a v nastoupeném trendu pokračovat, a tak v ulici Ke Kříži, v obytném souboru společnosti Vivus druhé etapy vznikají čtyři ordinace odborných lékařů těchto praxí: gynekologie, pediatrie, ortopedická chirurgie a praktický lékař. Bezbariérové jednotky se samostatným vchodem a s kompletním zázemím pro pacienta i lékaře jsou umístěny v přízemí nového bytového domu.

Předností tohoto místa je docházková vzdálenost (asi 200 metrů) do Lékařského domu, blízké parkoviště, zastávka MHD a poblíž ležící nádraží. Tímto krokem se nám povedlo soustředit zdravotní péči pro naše obyvatele do malého okruhu v centrální části obce.

Ve spodní části nového obytného domu v ulici Ke Kříži vznikly moderní a prostorné ordinace, které jsou velmi dobře prosvětleny.

Autor je místostarostou MČ Praha 22Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak může absolvent vysoké školy přijít o titul
Komentář: Václav Klaus mladší - angry bird ODS
Kdy (ne)potřebujete stavební povolení?
Na hypotečním trhu se rozhořívá souboj o tržní podíly
Divoši v SUV z pohledu pojištění
Auta
Koupili byste si auto vyrobené ve Vietnamu? V Paříži se…
Plná moc k přepisu vozidla: Co musí obsahovat a kde ji ověřit + vzor ke stažení
Galerie: Nejbizarnější ruská terénní vozidla, která projedou úplně všude
Audi TT dostalo decentní facelift a narozeninovou edici odkazující na původní koncept
Nejprodávanější značky na evropském trhu za první pololetí: Volkswagen vládne
Technologie
GPU dostanou nový výstup. VirtualLink spojuje obraz, napájení i USB v jediném kabelu
Intel slaví 50 let. Pohled do historie, začátků a méně známých i klíčových momentů
Facka pro Google. Evropská komise mu kvůli Androidu udělila rekordní pokutu
Google zrychlí služby. Evropu a USA spojí vlastním podmořským kabelem
Volitelná novinka. Chrome Canary vás upozorní na objemné weby
Hry pro příležitostné hráče