Posílené zdravotnictví

26. března, 00:19 - Jiří Knotek
26. března, 00:19

Po navýšení kapacit mateřských a základních škol investuje MČ Praha 22 do dostupné lékařské péče.

Městská část Praha 22 se nachází na jihovýchodním okraji Prahy ve směru na Říčany a Kutnou Horu. Rozloha je gigantických 1571 hektarů, čímž patří mezi nejrozsáhlejší městské části Prahy. Celé území tvoří Uhříněves, Pitkovice a Hájek u Uhříněvsi, je také správním obvodem pro městské části Praha-Benice, Praha-Kolovraty a Praha-Nedvězí u Říčan. Počet obyvatel je bezmála deset tisíc.

Za posledních několik let v naší moderní městské části došlo k rozšíření a navýšení kapacit mateřských i základních škol, navýšil se i počet obyvatel. V návaznosti na tento vývoj jsme byli připraveni primárně investovat do zdravotnictví a zajistit našim občanům dostupnou lékařskou péči.

Lékařský a policejní dům z pohledu od radnice

Rada městské části na svém 76. zasedání rozhodla o nákupu nebytových prostor a schválení podpisu kupní smlouvy připravila do zastupitelstva. Dnes je vše schváleno, prostory od investora převzaty a smlouvy s lékaři jsou v přípravě. Na nákup ordinací (nebytových prostor) vedení města zajistilo finanční prostředky z dotací Magistrátu hlavního města Prahy (MHMP), tudíž náš rozpočet nebyl zatížen a mohli jsme investovat i do jiného rozvoje naší městské části.

Vše na jednom místě

Před časem (v letech 2015 až 2016) jsme zvažovali, v jaké části Prahy 22 ordinace vybudujeme. Nakonec převážila varianta navázat a soustředit lékařskou praxi do centrální části obce, jako tomu bylo při nedávné obnově Uhříněvsi, kdy se myslelo hlavně na pohodlí obyvatel. Na Novém náměstí I a II tak vznikl polyfunkční dům s obchody, provozovnami služeb, radnicí, dále Domov pro seniory I a II, školní jídelna a Lékařský dům (v roce 2008), který je vybaven mnoha ordinacemi, laboratoří, rentgenem, lékárnou a má zde stanoviště rychlá záchranná služba. V téže budově sídlí Policie ČR a městská policie.

Nové ordinace
Investor: MČ Praha 22
Finance: dotace MHMP
Počet odborných ordinací: 4
Užitná plocha ordinací: 300 m2
Lékařská odbornost: gynekologie, pediatrie, ortopedická chirurgie, praktický lékař
Zahájení provozu: 2018

Chtěli jsme navázat a v nastoupeném trendu pokračovat, a tak v ulici Ke Kříži, v obytném souboru společnosti Vivus druhé etapy vznikají čtyři ordinace odborných lékařů těchto praxí: gynekologie, pediatrie, ortopedická chirurgie a praktický lékař. Bezbariérové jednotky se samostatným vchodem a s kompletním zázemím pro pacienta i lékaře jsou umístěny v přízemí nového bytového domu.

Předností tohoto místa je docházková vzdálenost (asi 200 metrů) do Lékařského domu, blízké parkoviště, zastávka MHD a poblíž ležící nádraží. Tímto krokem se nám povedlo soustředit zdravotní péči pro naše obyvatele do malého okruhu v centrální části obce.

Ve spodní části nového obytného domu v ulici Ke Kříži vznikly moderní a prostorné ordinace, které jsou velmi dobře prosvětleny.

Autor je místostarostou MČ Praha 22


Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
I důchodci mohou pobírat nemocenskou
Elektřina on-line. Umíte si přes internet vyřídit snížení záloh?
Jak budou otevřené obchody 1. a 8. května?
Průzkum CENTURY 21: ceny bytů v České republice
Je na uložení peněz lepší spořicí účet nebo termínovaný vklad?
Auta
Kupujte, nebudou. Kolik je na trhu dvanáctiválců a kdo vám…
Volvo S90 Ambience nemá sedadlo spolujezdce a nabízí falešné střešní okno
Škoda Kamiq má po premiéře. Prohlédněte si crossover, který se k nám nedostane
Opel Grandland X chce být ještě stylovějším crossoverem. Přichází dvoubarevná verze
Plug-in hybrid Subaru s technikou z Priusu dostane jméno Evoltis
Technologie
Schovává si AMD Ryzen 7 2800X v záloze? Prý není vyloučen. Ukázal se i Radeon Vega Nano
Microsoft vydává doplněk proti phishingu. Pro Chrome
Vývoj eSIM pozastaven. Operátoři chtějí blokované telefony
Vláda začíná couvat. Odkládá slevy na jízdném pro seniory a studenty
V Office 2019 bude výchozí OneNote pro Windows 10. OneNote 2019 nevznikne
Hry pro příležitostné hráče