Praha 10 chce rozšířit zákaz segwayů i na Vršovice - Euro.cz

Přihlášení

Praha 10 chce rozšířit zákaz segwayů i na Vršovice

, čap,
Praha 10 chce rozšířit zákaz segwayů i na Vršovice
Zdroj: Profimedia

Městská část Praha 10 se připojila k sousední Praze 2 a žádá po magistrátu rozšíření zákazu vozítek segway i na část svého území. Obává se, že poté, co vozítka nemohou do centra města, by se problém pouze přesunul. Záměr už potvrdili radní městské části.

„Původní vymezení zákazu vozítek segway se rozšířilo na Prahu 3 a na Prahu 4, čímž začíná trpět sousední Praha 2, kam se jejich provoz částečně přesunul. Měli jsme proto odůvodněné obavy, že po zákazu na Praze 2 by se problém objevil v Praze 10,“ uvedl radní pro dopravu Martin Hejl (ODS), proč se Praha 10 připojila k žádosti sousední městské části.

Zónu, kde platí zákaz segwayů, chce Praha 10 rozšířit také o Vršovice. Oblast, kam by vozítka nesměla, by tak byla vymezena hranicemi s Prahou, 2, Prahou 3 a Prahou 4, na východě pak souvislou linií narýsovanou ulicemi U Zdravotního ústavu, Benešovská, Ruská, Bělocerkevská, U Slavie, U Vršovického hřbitova a Bohdalecká.

 Mapa zákazu vjezdu vozítek segway
Praha 10 chce zákaz vjezdu vozítek segway rozšířit i do Vršovic. (Zdroj MČ Praha 10)

Zákaz dvoukolých vozítek město schválilo už loni v červenci, v ulicích ale dlouho chyběly potřebné značky. Zákaz Praze umožnila změna zákona o silniční dopravě, která definovala, co to je segway. Do té doby zákon na vozítka pohlížel jako na chodce. Následně Praha vydala vyhlášku, která zakazuje vjezd takzvaných osobních přepravníků. Z nich nejznámější je právě segway, patří mezi ně ale i minisegway nebo samovyvažovací jednokolka.

Dále čtěte:

Zákaz segwayů vyjde Prahu na více než čtyři miliony

Regulace segwayů: půjčovny chtějí zrušení zákazu