Ohňostroj za milion ukáže i laserovou projekci - Euro.cz

Přihlášení

Ohňostroj za milion ukáže i laserovou projekci

, čap,
Ohňostroj za milion ukáže i laserovou projekci
Zdroj: čtk

Hlavní město oslaví začátek nového roku tradičně novoročním ohňostrojem. Magistrát zaplatí za jedenáctiminutovou show milion korun. Kvůli viditelnosti nechá ohňostroj odpálit od metronomu na Letné, součástí show bude nejen hudební doprovod, ale také laserová projekce.

Odpálení ohňostroje město naplánovalo na 1. ledna od šesti hodin odpoledne. Téma světelné podívané je „Praha – Dynamická“. Pomyslná dějová linie ohňostroje je zasazena do dynamiky jednoho dne v Praze od rána do půlnoci. Ohňostroj se skládá ze sedmi navazujících obrazů a diváky provede například atmosférou snídaně ve Fantově kavárně, poledních Hradčan či romantickým podvečerem na Petřínské rozhledně. Ohňostroj zajistí společnost Makalu Fireworks.

Součástí ohňostroje bude také laserová projekce promítaná na prostor svahu pod metronomem. Laserová projekce bude již hodinu před ohňostrojem odpočítávat jeho začátek. Uvede také název ohňostroje a představí i jednotlivé obrazy včetně jejich názvu a doprovodné grafiky. Součástí ohňostroje bude i hudební doprovod. „Celý ohňostroj bude trvat 10 minut 47 vteřin a bude obsahovat 4795 pyrotechnických výstřelů a 236 různých efektů,“ informoval magistrát.

V letošním roce nechala Praha novoroční ohňostroj odpálit z Vítkova, ale lidé si pak stěžovali, že byl špatně vidět. Dříve se novoroční ohňostroj odpaloval například i ze Střeleckého ostrova nebo pontonu na Vltavě. Ochranáři to však kritizovali, protože plašil vodní ptactvo.

Další zprávy z Prahy:

Pražská náměstí uzavřely zátarasy. Auto se přes ně nedostane

Praha 3 svolá mimořádné zastupitelstvo kvůli novému provozovateli trhů na „Jiřáku“